زمان : 19 Farvardin 1400 - 10:56
شناسه : 165215
بازدید : 5293
رسانه‌ها بازوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند و چند خبر گوتا رسانه‌ها بازوان ستاد امر به معروف و نهی از منکر هستند و چند خبر گوتا دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر اردکان گفت: رسانه ها می توانند به ما در ترویج امر به معروف کمک کنند زیرا خودشان هم همین وظیفه مهم را به عهده گرفته اند.

به گزارش یزدفردا، حجت الاسلام سید کاظم حسینی پور روز پنجشنبه  در دیدار با جمعی از اصحاب رسانه اردکان، ‌ هدف اصلی ستاد را زنده کردن این مقوله و نشان دادن راه صحیح آن دانست.

وی  مهمترین کار در امر به معروف را توصیه به بی تفاوت نبودن و دغدغه مند بودن نسبت به جامعه، خانواده و صبر و مقاومت در راه خداوند دانست .

حسینی پور در ادامه تشکیل شورای امر به معروف در ادارات و کارخانه ها، شورای رسانه، ‌قرارگاه های منطقه ای با محوریت مساجد  و تشکیل  گروه های جهادی امر به معروف را از جمله اهداف این ستاد دانست و به توضیح نقش رسانه ها در تحقق و کارآیی آنها پرداخت.

وی با اشاره به ظرفیت های خوبی که در قانون حمایت از آمران و ناهیان آمده به ماده هشت و ۹ این قانون اشاره نمود و گفت:  اگر قانون امر به معروف در رسانه ها ترویج شود همه می توانند به این امر پیروی و از مسوولان هم مطالبه کنند، ولی متاسفانه تا صحبت از امر به معروف می شود ذهن ها سریع فقط به مسائل حجاب و عفاف می رود و بقیه کارها به حاشیه رانده می شود اما از بحث های فساد اداری، پارتی بازی ها و دیگر مسائل عبور می کنیم.

 این مسوول با بیان اینکه شما رسانه ها جلوه امر به معروف و بی تفاوت نبودن را زنده کرده اید اظهار داشت: باید این مطالبه گری با روش صحیح و با رعایت قانون و حرمت اشخاص باشد.

محمد مصدق معاون روابط عمومی  این ستاد نیز گفت: ستاد به سمت مشکلات به روز مردم رفته،  هر دغدغه یا حتی انتقادی دارید به ما انتقال دهید تا با روی باز در حل آن کمک نماییم ، مهم نیست کدام حزب و جناح هستیم، مهم انسانیت است.

وی یادآور شد: بیاییم کاری کنیم که آینده برای فرزندان ما روشن باشد.

***

سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان اردکان از آغاز مرمت و سامان‌دهی ساباط تاریخی آب‌انبار چاووش خبر داد.

محسن میرجانی با اعلام این خبر اظهار کرد: این ساباط متعلق به دوره قاجار است و در مجاورت آب‌انبار چاوش در خیابان صدرآباد و محله مزرعه سیف شهرستان اردکان واقع شده است.

وی با بیان این‌که یکی از خصوصیات بارز محله‌های قدیمی در استان یزد، کوچه‌ها و گذرگاه‌های سرپوشیده آن به نام «ساباط» است، افزود: یکی از کارکردهای این سازه، پدیدآوردن سایه و جایگاهی خنک برای رهگذران است، ساباط به سبب نیمه پوشیده بودن در تابستان به پدید آمدن کوران هوا می‌انجامد که هوای درون سابات را از بیرون آن خنک‌تر می‌کند، همین نیمه پوشیده بودن در زمستان به گرم‌تر شدن هوای درون ساباط از بیرون آن می‌انجامد.

سرپرست اداره میراث فرهنگی اردکان ادامه داد: اجرای ستون‌های باربر، اجرای سقف فیل‌پوش، اجرای ازاره و بندکشی و سامان‌دهی پشت‌بام ساباط اعم از خاک‌ریزی، اصلاح و شیب‌بندی ازجمله اقدامات اجرایی در پروژه مرمتی ساباط آب‌انبار چاووش است.

وی اعلام کرد: این پروژه مرمتی توسط نیروهای امانی اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان و با مشارکت شهرداری اردکان انجام می‌شود.  

***

فرمانده انتظامی اردکان گفت: در پی وقوع چندین فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان اردکان، موضوع به طور ویژه در دستور کار ماموران واحد تجسس کلانتری مرکز این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ اکبر شفیعی افزود: ماموران در ادامه با تعقیب و مراقبت، متهم را شناسایی و با هماهنگی قضائی در اقدامی ضربتی و غافلگیرانه او را دستگیر کرده و مورد تحقیق و بازجویی قرار دادند.

وی  بیان کرد: این فرد که دارای چندین فقره سابقه کیفری هست، در اظهارات خود به ۱۶ فقره سرقت داخل خودرو و اماکن خصوصی، سرقت در معابر و سرقت موتورسیکلت اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی  اردکان  توصیه کرد: خودروی خود را به سیستم‌های پیشگیری از سرقت مانند دزدگیر، سوئیچ مخفی مجهز کنید.