زمان : 10 Mehr 1401 - 10:50
شناسه : 175586
بازدید : 3882
شهدا عزت و سربلندی ایران اسلامی را در دنیا محقق کردند/ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است عضو مؤسسه روایت سیره شهدا، شهدا عزت و سربلندی ایران اسلامی را در دنیا محقق کردند/ ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است عضو مؤسسه روایت سیره شهدا، با بیان این که شهدا نماد ایستادگی و مظهر اقتدار و عظمت ایران اسلامی هستند، گفت: شهدا عزت و سربلندی ایران اسلامی را در دنیا محقق کردند و امروز امنیت حاکم در جامعه محصول فداکاری و اخلاص شهدا است.

حجت‌الاسلام ماندگاری در یادواره بزرگ شهدای بسیج اقشار شهرستان بهاباد، گفت: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است.

حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری در یادواره شهدای بسیج اقشار شهرستان بهاباد، با اشاره به این که ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تنها راه حفظ انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: شهدا برای حفظ خاک وطن تلاش کردند و امروز ما وظیفه داریم تا ادامه دهنده راه آنان باشیم و بدانیم که زنده نگه داشتن یاد آنان به پوستر، شعار و همایش خلاصه نمی‌‌شود.

وی با بیان اینکه شناخت راه و مسیر یکی از اصلی‌ترین مسائلی است که باید بتوانیم انجام دهیم، تصریح کرد: یادواره شهدا یعنی اینکه شهدا می‌گویند ما بیناترین انسان‌های زمان شما بودیم، 36 هزار شهید دانش‌آموز با سن زیر 17 سال از استادان و معلمان خود بهتر راه و مسیر را تشخیص دادند.

استاد حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: شهدا به ما می‌گویند اولین گام بصیرت این است که اگر نمی‌دانید بپرسید، امروز فتنه چقدر از نوجوانان ما را به خاطر ندانستن آنها ضربه فنی کرد.

ماندگاری اطاعت از ولی‌فقیه را عامل دوم بصیرت شهدا دانست و بیان کرد: دومین اسباب بصیرت شهدا این بود که فهمیدند تنها راه صراط مستقیم اطاعت از ولی فقیه است؛ ما در انقلاب مسئول کم نداشتیم که از مسیر ولایت خارج و شده و با وجود خدمات زیاد خود را به گمراهی کشانده است.

وی با بیان اینکه شهدا بصیرت داشتند و راهی را که انتخاب کرده بودند آگاهانه و بصیرانه بود، گفت: افراد بی‌بصیرت نمی‌توانند تشخیص درستی داشته باشند و این تشخیص نیاز اصلی امروز جامعه ماست.

عضو هیئت مدیره مؤسسه روایت سیره شهدا گفت: شهدا در مسیر سعادت و صعود بر بلندای افتخار و مردانگی از اخبار آسمانی بهره بردند؛ ترک محرمات و انجام واجبات از ویژگی‌های شهدا است و نسل جوان لازم است شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهند.

ماندگاری ادامه داد: پیامی که شهدا به ما دادند این بود که همواره حافظ این مرزو بوم و تابع دستورات ولایت‌فقیه باشیم، پیام آنان باید الگوی عملی مردم به ویژه نسل جوان ما باشد، چرا که شهدا با نثار جان خود نظام اسلامی را پا برجا گذاشتند و عزت و سربلندی ایران را در دنیا محقق کردند.

یادواره شهدای بسیج اقشار بهاباد با حضور فرماندار، امام جمعه ، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج و جمعی از مسئولین و خانواده شهدا، جانبازان و ایثارگران و با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین ماندگاری و مداحی مجتبی رمضانی برگزار شد.

شهرستان بهاباد دردوران دفاع مقدس 158 شهید تقدیم انقلاب اسلامی نموده است .

انتهای پیام/