زمان : 12 Mehr 1401 - 05:36
شناسه : 175621
بازدید : 3218
کتاب «گوزن زرد ایرانی» منتشر شد از مجموعه حیات وحش ایران؛ کتاب «گوزن زرد ایرانی» منتشر شد یزدفردا: کتاب «گوزن زرد ایرانی» از مجموعه پنج جلدی «حیات وحش ایران» توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شد.

به گزارش یزدفردا: کتاب «گوزن زرد ایرانی» اثر علی گلشن از مجموعه پنج جلدی «حیات وحش ایران» به‌تازگی توسط انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر و راهی بازار نشر شده است.

علی گلشن، فریبرز حیدری، حسین خادمی و علی ثقفی با عکس‌های مختلف، روایتی تصویری از گوزن زرد ایرانی دارند.

در این کتاب که برای گروه سنی نونگاه (بالای ۱۲ سال) منتشر شده، داستان پرماجرای گوزن زرد ایرانی را می‌خوانیم، از زمانی که یک قدم بیشتر تا انقراض فاصله نداشت، تا کشف دوباره آن و شروع زندگی تازه‌اش در مناطقی که خیلی دورتر از زیستگاهش بودند. در فصل‌های اول کتاب، با شکل ظاهری رفتار و محل زندگی گوزن زرد ایرانی آشنا می‌شویم.

بخش دیگری از این کتاب نگاهی کوتاه دارد به دو عضو دیگر از خانواده گوزن‌ها که آنها هم در مناطق جنگلی ایران زندگی می‌کنند. در یکی از بخش‌ها به پسرعموهای اروپایی گوزن زرد ایرانی پرداخته شده است. در پایان دردسرهایی را که گوزن‌های زرد با آنها روبه‌رو هستند می‌شناسیم و سرانجام کتاب با این پرسش که «آیا گوزن‌های زرد ایرانی منقرض خواهند شد؟» به پایان می‌رسد.

این‌کتاب با قیمت ۳۷ هزار تومان در شمارگان ۲۵۰۰ نسخه منتشر شده است.