زمان : 27 Mehr 1401 - 21:37
شناسه : 176292
بازدید : 4357
وقوع دو انفجار در پایتخت اوکراین وقوع دو انفجار در پایتخت اوکراین "خبرگزاری فرانسه اعلام کرد در میانه هشدارهای هوایی، انفجارهایی در کی‌یف و چند منطقه در اوکراین از جمله وینیتسیا گزارش شده است.

یزدفردا "خبرگزاری فرانسه اعلام کرد در میانه هشدارهای هوایی، انفجارهایی در کی‌یف و چند منطقه در اوکراین از جمله وینیتسیا گزارش شده است.

به گزارش یزدفردا "خبرگزاری «آناتولی» از شنیده شدن صدای انفجار در مرکز پایتخت اوکراین خبر داد.

«کی‌یف ایندیپندنت» هم در همین خصوص گزارش داد صدای دستکم دو انفجار در پایتخت اوکراین شنیده شده که یا می‌تواند نشان‌دهنده حملات در حال وقوع روسیه باشد، یا این که سامانه دفاع هوایی اوکراین تهدیدات هوایی را نابود کرده است.

منابع رسانه‌ای غربی دیروز هم از حملات روسیه به چند شهر استان کی‌یف در اوکراین و شنیده شدن صدای انفجار خبر دادند.

به گفته منابع غربی، گزارش‌های اولیه از حملات روسیه به تاسیسات انرژی اوکراین حکایت داشت و گزارش‌هایی درباره قطع برق در مناطقی از اوکراین مخابره شد. شهردار «شیتومیر» اوکراین اعلام کرد در نتیجه این حملات، برق و آب ساکنان این شهر قطع شد.


روز دوشنبه هم روسیه به تلافی حمله به پل کریمه و تخریب بخشی از سازه آن، دست به حملات پهپادی گسترده به کی‌یف، خارکیف و اودسا زد. پیش‌تر مقام‌های روسیه اعلام کردند که حمله به پل کریمه «تروریستی» بوده و عامل آن سرویس اطلاعاتی اوکراین بوده است.

این پل، شبه جزیره کریمه را به خاک روسیه متصل می‌کند. کریمه در سال ۲۰۱۴ بعد از یک همه پرسی، به روسیه ملحق شد اما اوکراین این اقدام را اشغالگری و غیرقانونی خوانده است.

 

منبع: فارس