زمان : 02 Mehr 1402 - 07:41
شناسه : 180571
بازدید : 2770
ادویه ای که ضد دیابت و ضد آرتروز است ادویه ای که ضد دیابت و ضد آرتروز است یزدفردا: تحقیقات محدود نشان می دهد دارچین به بهبود کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت کمک می کند.

به گزارش یزدفردا: دارچین به عنوان ادویه از شاخه های درختان خانواده درخت کافور به دست می آید و بومی مناطق کارائیب، آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی است. مردم از سال دو هزار قبل از میلاد در مصر باستان از دارچین استفاده می کردند جایی که آن را بسیار مورد توجه قرار می دادند.

 در قرون وسطی پزشکان از آن برای درمان بیماری هایی مانند سرفه، آرتروز و گلودرد نیز استفاده می کردند. در حال حاضر بعد از فلفل سیاه دومین ادویه محبوب در ایالات متحده و اروپا محسوب می شود. دارچین به عنوان ادویه به صورت پودر یا چوب موجود است، همچنین می توان از روغن و مکمل های آن نیز استفاده کرد.

دو نوع اصلی دارچین کاسیا و سیلان است که ارزش غذایی متفاوتی دارند. برخی مطالعات حاکی از آن است ترکیبات موجود در دارچین دارای خاصیت آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد دیابت و ضد میکروبی هستند. علاوه بر این، از شما در مقابل سایر بیماری ها از جمله سرطان و بیماری های قلبی عروقی محافظت می کند.

با این حال، شواهد بیشتری برای تایید فواید دارچین لازم است. به گزارش مدیکال نیوزتودی، در این مقاله فواید ادعایی انواع دارچین برای سلامتی مورد بررسی قرار می گیرد.

فواید دارچین برای سلامتی چیست؟

دانشمندان شواهدی از برخی از مزایای دارچین برای سلامتی پیدا کرده اند. این شامل:

بهبود عفونت های قارچی

روغن دارچین به درمان برخی از انواع عفونت های قارچی کمک می کند. یک مطالعه آزمایشگاهی در سال 2016 نشان داد روغن دارچین در برابر نوعی کاندیدا که بر جریان خون تاثیر می گذارد موثر است. این ممکن است به دلیل خواص ضد میکروبی آن باشد. اگر تحقیقات بیشتر این یافته ها را تایید کند روغن دارچین می تواند در درمان این نوع عفونت نقش بسزایی داشته باشد.

تاثیر دارچین بر سطح قند خون

افراد مبتلا به دیابت اغلب برای کنترل قند خون و جلوگیری از بروز عوارض با محدودیت های غذایی روبرو هستند. تحقیقات محدود نشان می دهد دارچین به بهبود کنترل قند خون در مبتلایان به دیابت کمک می کند.

مطالعات در فاز حیوانی در سال 2015 نشان می دهد دارچین کاسیا سطح قند خون را کاهش می دهد، همچنین در این بررسی اشاره شده پس از مصرف 6 گرم دارچین توسط 60 نفر از افراد مبتلا به دیابت نوع 2 بین 40 روز تا چهار ماه در روز شرکت کنندگان دارای گلوکز، تری گلیسیرید، کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم و کلسترول کل بودند.

با این حال، بر اساس مرکز ملی بهداشت مکمل و یکپارچه، در یک بررسی در سال 2012 نتیجه گرفت دارچین به کاهش سطح گلوکز یا هموگلوبین گلیکوزیله ای وان سی در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 و 2 کمک می کند. یک مطالعه کوچک دیگر تاثیر دارچین، کلسیم و زینک را در کنترل فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 مورد بررسی قرار داد روش درمانی تاثیر محسوسی را نشان نداد.

اگرچه تحقیقات در مرحله اولیه است، اما دارچین به مقابله با برخی از عوارض دیابت کمک می کند. در حالی که سایر مطالعات این اثرات را زیر سوال می برند، بعید به نظر می رسد دارچین باعث افزایش فشار خون شود یا قند خون را مختل کند.

با این حال ، یک مطالعه معتبر روی 25 نفر در سال 2016 به این نتیجه رسید دارچین می تواند مزایایی برای افراد مبتلا به دیابت کنترل نشده داشته باشد. شرکت کنندگان به مدت 12 هفته یک گرم دارچین مصرف کردند که در نتیجه 17 درصد سطح قند خون ناشتا در آنها کاهش یافت.

یک منبع تجزیه و تحلیل در سال 2016، منتشر شده در مجله آکادمی تغذیه و رژیم درمانی، با هدف جمع آوری تحقیقات موجود در مورد نقش دارچین در کاهش قند خون انجام شد. با این حال، تنها چهار مورد از مطالعات باعث کاهش قند خون مطابق با اهداف درمان انجمن دیابت آمریکا (ADA) شد. این امر نشان می دهد دارچین برای مدیریت سطح قند خون در برخی افراد مفید باشد، اما جایگزین قابل اعتمادی برای درمان های سنتی دیابت نیست.

یک منبع تجزیه و تحلیل در سال 2011 در مجله غذای دارویی همچنین به پتانسیل دارچین برای کاهش سطح قند خون اشاره می کند. محققان نتایج هشت مطالعه قبلی را با هم مودر مقایسه قرار دادند و میزان متوسط سطح ​​قند خون بین سه تا پنج درصد کاهش یافت.

هیچ تحقیقی وجود ندارد که نشان دهد دارچین بر قند خون تاثیر منفی می گذارد. این یک انتخاب ایمن برای افراد مبتلا به دیابت است که جایگزین کم خطرتری برای قند، نمک و سایر طعم دهنده های مضر احتمالی می خواهند.

یک مطالعه معتبر روی فشار خون در سال 2016 نیز اثر دارچین را با هل، زنجبیل و زعفران مورد مقایسه قرار داد. دارچین و سایر گیاهان بر فشار خون، اندازه گیری بدن یا شاخص توده بدن تاثیری نداشت.