زمان : 03 Mehr 1402 - 11:15
شناسه : 180738
بازدید : 2765
سرویس‌های مدارس فاقد مجوز شهرداری یزد حق فعالیت ندارند سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد: سرویس‌های مدارس فاقد مجوز شهرداری یزد حق فعالیت ندارند یزدفردا: سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: از خانواده های یزدی درخواست داریم تا از خودروهایی که مجوز سازمان حمل و نقل شهرداری ندارند، استفاده نکنند زیرا از فعالیت این خودروها جلوگیری خواهد شد.

به گزارش یزدفردا: حجت الاسلام سیدمحمدناصر حیدری افزود: قبل از بازگشایی مدارس، ستاد مهر در شهرداری یزد تشکیل و طی مکاتبه ای که با اداره کل آموزش و پرورش صورت گرفت ، ۲ هزار و ۳۰۰ خودرو برای سرویس مدارس اعلام نیاز شد. 

وی ادامه داد: طی فراخوانی نسبت به ساماندهی این خودروها اقدام و تا شهریور ماه تعداد ۲ هزار و ۵۰۰ خودرو که ۲۰۰ خودرو بیشتر از تعداد درخواستی آموزش و پرورش است ساماندهی شد و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر یزد افزود: همچنین با حضور نمایندگان رانندگان و با توجه کامل به صرفه و صلاح آنها، قیمت مورد رضایت طرفین مصوب و اعلام شد تا درسال تحصیلی جدید ملاک عمل قرار گیرد.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: برخی خانواده ها که وضعیت مالی خوبی داشتند به صورت مستقیم با تعدادی از رانندگان وارد مذاکره شدن و با نرخ هایی بعضا تا دو برابر نرخ مصوب توافق کردند که به نظر می رسد این اقدام با مماشات تعدادی از مدیران مدارس و آموزش و پرورش نیز اتفاق افتاده است.

وی ادامه داد: تعداد معدودی از رانندگان ثبت نام کننده که قبلا مجوز گرفته بودند ، به همین دلیل انصراف دادند، در صورتیکه بعدا مشخص شود نسبت به جابجایی دانش آموزان اقدام می کنند طبق قانون علاوه بر جریمه، پلیس راهور نسبت به توقیف خودروی آنها نیز اقدام خواهد کرد.

سخنگوی شورای اسلامی شهر یزد گفت: با توجه به رصد دوربین های نظارتی سطح شهر و تعداد سرنشین و زمان مشخص سرویس مدارس، امکان هر گونه بررسی و راستی آزمایی در این زمینه وجود دارد و لذا راهنمایی و رانندگی نیز طبق قانون نسبت به برخورد با هر گونه فعالیت سرویس مدارس، خارج از ضوابط قانونی اقدام خواهد کرد.

حیدری ادامه داد: اینکه برخی افراد دارای تمکن مالی نسبت به افزایش نرخ اقدام می‌کنند، ظلم در حق دیگر خانواده ها است.

وی افزود: از خانواده های محترم یزدی نیز درخواست داریم تا در چارچوب اعلام شده قانونی و با خودروهایی که دارای مجوز از سازمان حمل و نقل شهرداری یزد هستند قرار داد ببندند تا دچار مشکل نشوند.

عضو شورای اسلامی شهر یزد گفت: از آموزش و پرورش استان یزد نیز درخواست داریم در این زمینه مساعدت بیشتری داشته باشد و با برخی از مدیران مدارس که فعالیت خارج از چارچوب اعلام شده در زمینه سرویس مدارس داشته اند ، برخورد شود زیرا باعث زیان دیگران شده و مشکلات ترافیکی را گریبان گیر شهروندان می کنند.