زمان : 09 Mehr 1402 - 16:23
شناسه : 181652
بازدید : 2876
گردشگری، بهترین منبع درآمد در جهان است گردشگری، بهترین منبع درآمد در جهان است یزدفردا: رئیس اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اردکان روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری را تبریک گفت.

به گزارش یزدفردا: در پیام مصطفی سپهری اردکانی بدین مناسبت آمده است: امروزه صنعت گردشگری، در تمام جهان یکی از مولفه‌های اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی محسوب شده و بهترین منبع درآمد و ایجاد فرصت‌های شغلی برای کشور‌های دنیا است و سال‌هاست که کشور‌های توسعه یافته و در حال توسعه برای تقویت صنعت توریسم و در نتیجه اقتصاد پایدار برنامه ریزی مدونی دارند.

این صنعت می‌تواند به عنوان پلی ارتباطی در ارتقای تعاملات، همزیستی مسالمت آمیز و درک متقابل فرهنگ‌ها و سنت‌ها و در نهایت نیل انسان به آرامش تاثیر گذار باشد.

در این راستا شهرستان اردکان نیز در زمینه‌های گردشگری تاریخی، طبیعی و اکوتوریسم، ادیان، قنات، توانمندی‌های مناسبی دارد و توسعه صنعت گردشگری در اردکان می‌تواند به گردش اقتصادی و همچنین اشتغالزایی کمک کنند.

ضمن تبریک روز جهانی گردشگری به همه فعالان، انجمن‌های مردم نهاد، موسسات گردشگری و کارشناسان و راهنمایان گردشگری امیدوارم با همت مسولان و فعالان، بستر سرمایه گزاری در این حوزه بیش از پیش فراهم شود و با حفظ آثار ارزشمند میراث فرهنگی، پیشرفت صنایع دستی و توسعه آن شاهد شکوفایی صنعت گردشگری باشیم.