دانش آموزان بسیجی در رفسنجان موفق به طراحی دستگاه تولید دستکش یکبار مصرف شدند.

به گزارش رفسنجان فردا؛ در هیاهوی این روزهای کرونایی شاهد فعالیت خودجوش گروه های مردمی هستیم که هر یک سعی می کنند تا به طریقی برای مقابله و مواجهه با ویروس کرونا قدمی بردارند.
جمعی از دانش آموزان بسیجی شهرستان رفسنجان که از روزهای آغازین شیوع کرونا دست بکار تولید دستکش یکبار مصرف بصورت دستی شدند و روزانه قریب به ۵۰۰ جفت دستکش را تولید و بصورت رایگان در سطح محله ها و روستاها توزیع می کردند، به تازگی موفق به طراحی دستگاه تولید کننده دستکش یکبار مصرف شدند که تولید روزانه را از ۵۰۰ جفت به سه هزار جفت دستکش یکبار مصرف افزایش داده است.


امیر حسین لطفعلی نژاد دانش آموز پایه یازدهم نمونه علی ابن ابیطالب در این باره توضیح داد: طراحی دستگاه به گونه ای است که در آن یک المنت با نوعی چسب خاص بر روی ام دی اف قرار گرفته و لولا شده و پلاستیک فریزری بر روی آن قرار گرفته، بریده و اضافه های آن جدا شده و در بسته های مناسب پلمپ و بصورت رایگان توزیع می شود.

امام جمعه، فرماندار، فرمانده سپاه و جمعی از دیگر مسئولان  از کارگاه تولید دستکش یکبار مصرف جهت استفاده شهروندان برای مقابله با ویروس کرونا که توسط دانش آموزان بسیجی راه اندازی شده است، بازدید کردند و قول حمایت از این اقدام دانش آموزان و کمک به ساخت دستگاههای بیشتر دادند.خانه خشتی

کلیپ:

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا