یزدفردا "طی چند روز گذشته چند مورد گاز گرفتگی در استان یزد اتفاق افتاد .
به گزارش پایگاه خبری یزدفردا "با شروع روزهای سرد و بارندگی و کاهش دمای هوا حوادث ناشی از گازگرفتگی با گاز CO   بر اثر بی احتیاطی و استفاده نادرست از وسایل گازسوز در حال افزایش است .

با شروع روزهای سرد و بارندگی و کاهش دمای هوا حوادث ناشی از گازگرفتگی با گاز CO   بر اثر بی احتیاطی و استفاده نادرست از وسایل گازسوز در حال افزایش است .

پنجشنبه وجمعه گذشته سوم و چهارم آذرماه در شهرستان تفت و مهریز چند مورد گاز گرفتگی با 13 مصدوم اتفاق افتاد که این حوادث به علت نقص در دودکش بخاری بوده است .

واحدهای امدادی از پایگاه تفت و تنگ چنار به محل اعزام شده و با توجه به اینکه شدت این گازگرفتگی زیاد نبوده است اقدامات درمانی در محل برای مصدومان صورت گرفته و سپس به بیمارستان منتقل شدند .

در این حوادث مجموعا دو خانواده از شهرستان تفت با 11 مصدوم و دو نفر نیز در روستای تنگ چنار دچار گازگرفتگی شدند که خوشبختانه پس از اقدامات درمانی و حمایتی بهبود یافتند .

دکتر احمد دهقان سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریتهای پزشکی استان یزد در این زمینه گفت : رعایت توصیه های ایمنی و استفاده درست از وسایل گازسوز باعث کاهش خطر آسیب دیدگی به مردم و مشکلات ناشی از آن میشود لذا شایسته است رسانه ها عمومی در اطلاع رسانی به مردم و آموزش آنان تلاش مضاعف نمایند .

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا