مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: همزمان با ابلاغ شرکت ملی گاز ایران طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری در استان کلید خورد.

یزدفردا: علی اکبر میدانشاهی مدیرعامل شرکت گاز استان یزد گفت: اجرای کامل طرح ملی اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه واحد‌های مسکونی و تجاری در استان، علاوه بر کاهش میزان آلاینده‌های زیست محیطی و حفظ هوای پاک در سطح استان، تقلیل هزینه گازب‌های مشترکین و صرفه‌جویی در مصرف گاز بخش خانگی-تجاری را به دنبال خواهد داشت.

او افزود: این طرح می‌تواند در تحقق شعار «گاز-برای-همه-نسل ها» یاری نموده و تا علاوه بر چرخش چرخ اقتصاد کشور، آیندگان نیز بتوانند به خوبی از این نعمت خدادادی استفاده کنند.

میدانشاهی با اشاره به رایگان بودن طرح مذکور در سقف ابلاغی برای مشترکین مشمول افزود: اصلاح و بهینه‌سازی موتورخانه‌ها برای شرکت گاز استان یزد هزینه بالایی را در پی خواهد داشت ولیکن با در نظر گرفتن صرفه‌جویی حاصله از اجرای کامل این طرح ضمن افزایش راندمان تأسیسات و موتورخانه‌ها نقش به سزایی در توزیع منطقی و مصرف صحیح گاز در سایر بخش‌ها را به دنبال خواهد داشت.

او از مردم به عنوان نافع اصلی این طرح نام برد و تصریح نمود: گاز طبیعی به عنوان یک انرژی پاک از طریق طبیعت در اختیار ما قرار داده شده است لذا حفظ آن برای نسل‌های آینده که حق مسلم آنهاست بر عهده ما می‌باشد و امیدواریم مردم عزیز با همکاری خود، در تحقق این امر کمک نمایند ضمن اینکه این اقدام موجب اشتغال زایی برای صاحبین فن و صنعتگرانی که در شرکت‌های تأسیساتی مشغول به کار هستند خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان یزد تصریح کرد: در حال حاضر طرح اصلاح موتورخانه‌ها شامل اصلاح و ترمیم عایق کاری، تنظیم مشعل و نصب رسوب گیر به عنوان سه اقدام مهم و اساسی می‌باشد که مشترکین خانگی –تجاری دارای سیستم گرمایشی موتورخانه می‌توانند با مراجعه به سایت شرکت ملی گاز ایران به نشانی www.nigc.ir و نیز شرکت گاز استان یزد به آدرس www.nigc-yazd.ir برای ثبت درخواست خود اقدام نمایند ضمناً زیرساخت ارائه درخواست همکاری شرکت‌های تأسیساتی واجدالشرایط نیز در سایت‌های فوق الذکر فراهم شده است که در صورت ثبت نام این شرکتها، طرح مزبوردر سطح استان سرعت بیشتری پیدا خواهد کرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا