رادمنش گفت: حدود 40 هزار معلول با انواع معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که تقریبا 13 هزار و 500 نفر کم توان ذهنی و مابقی در دیگر رده‌های معلویت از جمله جسمی حرکتی، ناشنواییی و نابینایی قرار دارند.

یزدفردا: محمدحسین رادمنش پیش از ظهر امروز در نشست خبری آنلاین با اصحاب رسانه استان یزد با بیان اینکه حدود 10 درصد از جمعیت کل جهان را معلولین تشکیل می‌دهند، گفت: حدود 40 هزار معلول با انواع معلولیت تحت پوشش سازمان بهزیستی قرار دارند که تقریبا 13 هزار و 500 نفر کم توان ذهنی و مابقی در دیگر رده‌های معلویت از جمله جسمی حرکتی، ناشنواییی، نابینایی و ... قرار دارند.

وی با بیان اینکه حدود یک هزار معلول در استان یزد، عضو جامعه معلولان هستند و از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند، افزود: معلولان از مرکز حرفه آموزی کم توانان ذهنی، واحد مددکاری جامعه معلولان و ... استفاده می‌کنند همچنین جامعه معلولان اقدام به اجرای برنامه‌های خاص فرهنگی و برگزاری کلاس‌های آموزشی برای معلولان کرده است که شیوع کرونا این کلاس‌ها را تعطیل کرده است.

مدیرعامل جامعه معلولین استان یزد عنوان کرد: مهم‌ترین موضوع در امر فضای کاری معلولین مناسب سازی شهری است که خوشبختانه در یزد در خصوص مناسب سازی شهری اقدامات خوبی صورت گرفته است، از جمله اینکه سال گذشته جشنواره ملی گردشگری معلولان در یزد برگزار شد، علاوه بر آن 20 دستگاه اتوبوس توسط ناوگان حمل و نقل عمومی یزد برای معلولان مناسب سازی شده که می‌توانند از آن استفاده کنند.

رادمنش با بیان اینکه بودجه خوبی برای مناسب سازی شهر در نظر گرفته شده است، ادامه داد: استانداردسازی پیاده‌روها جهت رفت و آمد معلولان در یزد در ح