یزدفردا :مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد در سی و یکمین نشست شورای حفاظت منابع آب شهرستان ابركوه در خصوص طرح خاموشی چاه‌های کشاورزی در سال جاري گفت: با توجه به نصب کنتورهای هوشمند و تحویل حجمی آب به کشاورزان مديريت خاموشي 60 روزه ي چاه های كشاورزی در اختيار كشاورزان خواهد بود.

به گزارش یزدفردا : جلسه شورای هماهنگی حفاظت از منابع آب و دشت پایلوت شهرستان ابرکوه با حضور محمد مهدی جوادیان زاده مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان یزد، محمد کاظمی نسب فرماندار ابرکوه و جمعی ازمدیران و مسئولین در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای استان در سی و یکمین نشست شورای حفاظت منابع آب اظهار داشت: بر اساس اطلاعات و آمارهاي موجود، ناپایداري سفره هاي آب زيرزميني و نشست زمین و فروچاله ها در دشت های ابرکوه و یزد- اردکان  نشان از شروع نابودي آبخوان ها در اين مناطق دارد كه هشدار و بحراني است كه بايد جدي به ان توجه كرد.

جوادیان زاده خاطر نشان کرد: وقتی که با مشکل کمبود آب مواجه می شویم باید به سراغ مدیریت مصرف آب برویم در صورتی که به کشاورز آسیب وارد نشود و همچنین کشاورز باید همکاری لازم را با آب منطقه ای و جهاد کشاورزی داشته باشد.

وی ضمن بيان اين نكته كه خاموشی چاه‌های کشاورزی طرحي ملي و در حال اجرا در ساير استان هاي كشور است ،  افزود : با توجه به نصب کنتورهای هوشمند و تحویل حجمی آب به کشاورزان مديريت خاموشي 60 روزه ی چاه های كشاورزی در اختيار كشاورزان خواهد بود.

جوادیان زاده ادامه داد: شارژ کنتورها از اول فروردین ماه 1399 به صورت 6 ماهه بر مبنای 60 روز خاموشی تنظیم میشود. 

لازم بذكر است مديرعامل شركت آب منطقه اي استان بهمراه معاون حفاظت و بهره برداري قبل از شروع جلسه پاسخگوي كشاورزان ابركوهي در قالب ميز خدمت بود.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا