رییس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان گفت: در پی بارش شدید باران و وقوع سیل در ورودی محور چک چک, حادثه ای دلخراش رخ داد که منجر به قربانی شدن دو کودک از یک خانواده شد.

یزدفردا:جواد کمال آبادی رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان اردکان با اشاره به حادثه واژگونی یک دستگاه خودرو در ابتدای جاده چک چک بر اثر جاری شدن سیل اظهار داشت: پس از کسب اطلاع ازین حادثه, نیروهای امدادی هلال احمر بلافاصله به محل وقوع حادثه اعزام شدند و علیرغم تاریکی هوا و بارش شدید باران عملیات جستجوی دو کودک مفقود شده را آغاز کردند. جسد یکی از کودکان پس از ساعتی جستجوی شبانه در فاصله 700 متری خودروی واژگون در سیلاب پیدا شد و تلاش برای پیدا کردن کودک دوم کماکان ادامه یافت.

با تلاش چهار تیم و ۲۰ نفر از نجاتگران تیم های امدادی شهرستان اردکان و واکنش سریع و تیم « آنست» یزد با چهار خودرو امدادی و نیروهای مردمی جسد دومین حادثه دیده سیل دیروزساعت ۱۲ ظهر امروز در فاصله تقریبی پنج کیلومتری با جاده اصلی اردکان- طبس حدود ۱۰ کیلومتری منطقه چک چک این شهرستان کشف  شد.

جریان سیل، خودرو پاترول را واژگون کرده بود که به گفته شاهدان، راننده خودرو هنگام گرفتار شدن در سیل، از خودرو پیاده شده و با دو فرزند و همسر خود سعی می کنند خودشان را نجات دهند. اما در بین راه، سرعت و قدرت آب باعث جداشدن کودکان از پدر و مادر شده و سیل آنها را با خودش می‌برد.

لازم به ذکر است از نخستین ساعات حادثه سیل دیشب و واژگونی خودرو در سیل، عوامل امدادی، امدادجاده ای، نیروهای نظامی و انتظامی و دستگاههای دست اندرکار در امر مدیریت بحران برای جلوگیری از افزایش دامنه‌ی حوادث تلاش داشته‌اند.

کمال آبادی در پایان با بیان اینکه معاون امور عمرانی استانداری، مدیرکل مدیریت بحران استان و مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان نیز در محل حادثه حضور داشتند ، از حضور و همراهی نیروی انتظامی , آتش نشانی ،بخشداری ، فرمانداری ،سپاه ،بسیج ، شهرداری ،پادگان ،اورژانس و دیگرعوامل امدادی هلال احمر و .... و همچنین بطور خاص نیروهای مردمی در این عملیات جستجو قدردانی و تشکر کرد.

براثر سیلاب ناشی از بارندگی چهارشنبه شب در اردکان به تعدادی از راه های شهرستان خسارت وارد و برخی جاده ها نیز مسدود شد


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا