تاریخ انتشار: 1393/05/15/شغل بابک زنجانی در سال‌ های 82 و 83

نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: زنجانی در آن سال‌ها یک مغازه بسته‌بندی آدامس در کیش داشت که پس از آن وی به تجارت پوست رو می‌آورد و حتی ما برای آشنایی بیشتر با وی، شرکای زنجانی را در کیش پیدا و با آنها صحبت کردیم.
download 20140806100204-699703a605144811a07b0942bf84ca42.jpg

حسین دهدشتی نماینده مردم آبادان در مجلس گفت: طی سال‌های 82 و 83 بابک زنجانی وارد عرصه اقتصادی کشور شد و کمیته بررسی کننده پرونده وی هرچه در سابقه وی جست‌وجو کرد هیچ پشتوانه خاصی برای انجام کارهای اقتصادی از وی نیافت.

دهدشتی اظهار داشت: زنجانی در آن سال‌ها یک مغازه بسته‌بندی آدامس در کیش داشت که پس از آن وی به تجارت پوست رو می‌آورد و حتی ما برای آشنایی بیشتر با وی، شرکای زنجانی را در کیش پیدا و با آنها صحبت کردیم.

مسوول کمیته ویژه پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: اینکه بابک زنجانی متخلف بوده و برای انجام تخلفش افرادی بوده‌اند که از وی پشتیبانی می‌کردند، کاملا محرز است.


تاریخ انتشار: 1393/05/12/فروش نیمی از میعانات گازی بابک زنجانی
بیش از ۵۰ درصد محموله های میعانات گازی بابک زنجانی تاکنون به فروش رفته و پول آن به خزانه واریز شد.
download بابک زنجانی
بیش از ۵۰ درصد محموله های میعانات گازی بابک زنجانی تاکنون به فروش رفته و پول آن به خزانه واریز شد.

مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت درگفتگویی با شانا درباره آخرین وضع محموله های میعانات گازی تحویلی به بابک زنجانی گفت: تاکنون بیش از نیمی محموله های میعانات گازی بابک زنجانی به فروش رفته و امیدواریم در آینده نزدیک بتوانیم بقیه آن را نیز به فروش برسانیم.

سید محسن قمصری درباره اینکه بابک زنجانی چند محموله میعانات گازی دراختیار داشته است، گفت: تعداد محموله های میعانات گازی بیش از نفت خام تحویلی به وی بوده است،اگر نفت خام سه محموله درنظر گرفته شود میعانات گازی6 محموله بوده.هرمحموله هم حدود 2 میلیون بشکه است.مطالبات نفتی ایران از شرکتهای بین المللی همچنان پابرجاست.وی درباره آخرین وضع مطالبات نفتی ایران از اسپانیا، یونان و شرکت شل نیز گفت: این مطالبات همچنان پابرجاست و مجموع آنها بیش از 4 میلیارد دلار است.

صادرات روزانه 1 میلیون بشکه نفت

قمصری درباره صادرات نفت پس از توافق اخیر ژنو نیز گفت: براساس سهمیه‌ای که به شرکتهای خریدار ما اعلام شده است، قاعدتا باید در همان حد صادرات داشته باشیم و هم اکنون همان کار را می‌کنیم و در حد سهمیه اعلام شده نفت صادر می شود و بیش از آن نیست.مدیر امور بین الملل شرکت ملی نفت افزود: میانگین فروش نفت ایران هم اکنون بر اساس توافق ژنو، یک میلیون بشکه در روز است.
 
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا