مالیات تسهیلات خرید خودرو کجا می‌رود؟!

معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو گفت: مالیات دریافت شده از متقاضیان تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو، به عنوان مالیات بر ارزش تسهیلات به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت خواهد شد.
به گزارش  ایسنا ،معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو گفت: مالیات دریافت شده از متقاضیان تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو، به عنوان مالیات بر ارزش تسهیلات به سازمان امور مالیاتی کشور پرداخت خواهد شد.

مصطفی خان‌کرمی در پاسخ به اینکه به چه دلیل در طرح تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی خرید خودرو مبلغی به عنوان مالیات تسهیلات از مشتریان دریافت شده است؟ اظهار کرد: براساس دستورالعمل ارسالی از سوی اداره مالیات‌های مستقیم استان تهران، هرگونه درآمد نیاز به محاسبه و اعلام مالیات ارزش افزوده دارد بنابراین با توجه به نرخ بهره ۱۶ درصدی اعلامی بانک مرکزی، تفاوت فروش اقساطی شامل ۹ درصد مالیات ارزش افزوده می‌شود که در فاکتور فروش مشتریان هم درج شده است.

وی ادامه داد: بنابراین با توجه به آنکه مابه‌التفاوت فروش اقساطی خودرو (بهره ۱۶ درصدی) در فاکتور فروش مشتریان ثبت می‌شود، محاسبه مالیات آن نیز الزامی است در غیر این صورت اداره دارایی فاکتورهای فروش این شرکت را قبول نخواهد کرد. همچنین محاسبه نرخ بهره در این طرح براساس فرمول PMT که توسط شرکتهای لیزینگ و بانک‌های عامل اجرا می‌شود صورت گرفته است.

خان‌کرمی با بیان اینکه تمام چک‌های دریافت شده از مشتریان عینا به بانک‌های عامل ارائه شده و مبلغ تسهیلات از بانک دریافت می‌شود، خاطرنشان کرد: در این زمینه مبلغی که به عنوان مالیات تسهیلات از متقاضیان دریافت شده نیز به عنوان مالیات بر ارزش تسهیلات ۲۵ میلیون تومانی به سازمان امور مالیاتی پرداخت می‌شود.

معاون فروش و بازاریابی ایران خودرو در پاسخ به اینکه مدت زمان تحویل خودروهای فروخته شده به‌ویژه خودروی تندر ۹۰ چه زمانی خواهد بود، اظهار کرد:‌ زمان تحویل تمام خودروهای فروخته شده حداکثر یک ماه پس از تاریخ تکمیل وجه مشتریان است که در تمام این خودروها این کار صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون نزدیک به ۶۴ هزار نفر از مشتریان ایران خودرو نسبت به تکمیل وجه خود اقدام کرده‌اند بنابراین طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته پیش‌ثبت‌نام‌های صورت گرفته فراتر از سقف ۶۴ هزار دستگاه که هنوز مبلغ پیش‌پرداخت را واریز نکرده‌اند، غیر فعال و باطل خواهد شد.

خرید خودرو از دستگاه‌ تمام خودکار

شرکت کاروانا از ماشین تمام اتوماتیک تحویل خودرو رونمایی کرد. به این ترتیب خریداران می‌توانند در هر زمان از شبانه روز با خرید آنلاین خودروی مورد نظر و سپس مراجعه به این دستگاه با وارد کردن سکه مخصوص، خودرو مورد نظر خود را تحویل بگیرند.

اخبار خودرو – شرکت کاروانا از ماشین تمام اتوماتیک تحویل خودرو رونمایی کرد. به این ترتیب خریداران می‌توانند در هر زمان از شبانه روز با خرید آنلاین خودروی مورد نظر و سپس مراجعه به این دستگاه با وارد کردن سکه مخصوص، خودرو مورد نظر خود را تحویل بگیرند.

nashville-carvana-vending-machine_cd125

کاروانا یکی از بنگاه‌های فروش خودروهای دست دوم است که نحوه فروش خودروهای خود را تغییر زیادی داده است. این شرکت از دستگاه تمام خودکار تحویل خودرو رونمایی کرده که عملیات تحویل به کاربر توسط سکه مخصوصی که پیش‌تر در اختیار وی قرار داده شده، انجام می‌گیرد. ماشین معرفی شده توسط شرکت کاروانا مشابه نمونه فولکس واگن در آلمان اما بسیار کوچک‌تر از آن است. این دستگاه غول پیکر ۵ طبقه دارد که می‌تواند تا ۲۰ دستگاه خودرو را در خود جای دهد و در شهر نشویل ایالت تنسی قرار دارد.

کاروانا به خریداران امکان می‌دهد تا از طریق وب‌سایت آن به بررسی تمامی‌ خودرو‌های موجود با استفاده از تصاویر ۳۶۰ درجه‌ی آن‌ها بپردازند. افراد می‌توانند پس از سفارش و کامل کردن فرم‌های مربوطه، خودروی خود را در منزل تحویل بگیرند؛ یا جهت کاهش هزینه‌ها، درخواست کنند تا سکه مخصوص خود را دریافت کرده و با استفاده از آن و مراجعه به محل دستگاه مخصوص، خودرو خود را تحویل بگیرند. خریداران همچنین می‌توانند تمامی مراحل اداری را در وب‌سایت شرکت کاروانا به صورت آنلاین و در مدت زمان کمتر از ۲۰ دقیقه انجام دهند.

nashville-carvana-vending-machine-2_8d1fd

کاروانا بدین وسیله هزینه‌های خود اعم از استخدام پرسنل اداری را کاهش داده که این امر منجر به کاهش قیمت نهایی خودروها تا ۲۰۰۰ دلار شده است. برای افرادی که در شهر‌های دیگر ایالت متحده زندگی می‌کنند اما می‌خواهند خودرو خود را از این دستگاه مخصوص تحویل بگیرند، کاروانا ۲۰۰ دلار از هزینه مسافرت این افراد به شهر نشویل را خواهد پرداخت و هم‌چنین انتقال مشتریان از فرودگاه به محل تحویل خودرو نیز توسط این بنگاه فروش خودرو انجام خواهد گرفت.

منبع:زومیت

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا