یزدفردا"اتحادیه سازمان های صادرکننده هند اعلام کرد، به دنبال کاهش تقاضا در اروپا و آمریکا به عنوان بزرگترین واردکنندگان کالاهای این کشور، میزان صادرات کالاهای هندی در ماه گذشته میلادی برای سیزدهمین ماه متوالی کاهش یافت و اوضاع صادرات این کشور را در شرایط بحرانی قرار داد.به گزارش خبرگزاری رویترز، بحران رشد اقتصاد جهانی و نوسان های بازار ارز، صادرات هند را با مشکل جدی مواجه کرده است.

'اس.سی رلهان' رئیس اتحادیه سازمان های صادرکننده کالا و خدمات هند گفت: در پی کاهش واردات از سوی آمریکا و اروپا، ما با شرایطی طاقت فرسا رو به رو هستیم.

وی با اشاره به اینکه مجموع صادرات کالا های این کشور می تواند به 250 میلیارد دلار در پایان سال مالی 2015 – 2016 ( 31 مارس 2016 / 12 فروردین 95 ) کاهش یابد، کاهش رشد اقتصاد چین و افت ارزش واحد پولی این کشور (یوان) را از دیگر عوامل کاهش صادرات هند عنوان کرد.

وزارت صنایع و بازرگانی هند روز دوشنبه اعلام کرد: صادرات این کشور در ماه دسامبر ( آذر – دی ) با 14.75 درصد کاهش نسبت به زمان مشابه در سال 2014 به 22 میلیارد و 300 میلیون دلار رسیده است.

این در حالی است که در همین ماه، میزان واردات این کشور با رقم 33.96 میلیارد دلار نسبت به سال گذشته ثابت ماند.

از سوی دیگر، صادرات ارزان کالاهای چینی سهم کالاهای مهندسی هندی که حدود یک چهارم از مجموع کالاهای صادراتی دهلی را تشکیل می دهند، کاهش داده است.

دولت هند در ماه نوامبر گذشته میلادی اعلام کرده بود که 27 میلیارد روپیه ( 400 میلیون دلار ) در قالب یک بسته مالی سالانه برای حمایت از صادر کنندگان و ایجاد ثبات در صادرات این کشور اختصاص خواهد داد.
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا