یزدفردا" وزیر کشور با مراجع عظام تقلید دیدار و به تشریح آخرین شرایط امنیتی، اقتصادی، تحولات منطقه ای و روند برگزاری انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی پرداخت.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور که امروز پنج شنبه وارد شهر مقدس قم شده است، با آیات عظام صافی گلپایگانی ، موسوی اردبیلی، نوری همدانی، وحید خراسانی، جعفر سبحانی و علوی گرگانی دیدار و گفتگو کرد.

تشریح آخرین وضعیت و شرایط امنیتی، شرایط اقتصادی پیش روی کشور، پس از برجام و لغو تحریم ها، آخرین تحولات منطقه، ارائه گزارش از روند اقدامات وزارت کشور در جهت برگزاری دو انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و درخواست از مراجع عظام جهت دعوت از اقشار مختلف مردم برای حضور گسترده و با شکوه در انتخابات های پیش رو، از جمله مهمترین محورهای سخنان وزیر کشور در این دیدارها بود.

آنگونه که تسنیم نوشته است؛ این دیدارها به‌صورت خصوصی و بدون پوشش رسانه‌ای برگزار ‌شده است.

همچنین پایگاه اطلاع رسانی حضرت آیت الله موسوی اردبیلی نوشت که این مرجع تقلید ضمن تشکر از زحمات همه مسؤولین خصوصاً دولت و وزرات کشور گفت: لازم است از زحمات همه مسؤولین خصوصاً رئیس جمهور و دولت محترم و وزارت کشور تشکر کنم و به ویژه از وزیر خارجه و تیم مذاکره کننده به خاطر به نتیجه رساندن مذاکرات نیز تشکر می کنم، ولی متأسفانه آنچنان که باید، از نتایج این مذاکرات تقدیر نشد.

وی اضافه کرد: اگر مردم احساس دلسری کنند و نقش خود را در تعیین سرنوشت کشور کم رنگ ببینند، نظام آسیب می بیند.  اگر می خواهیم مردم حضور جدی و سازنده ای داشته باشند باید از همه سلیقه ها و جناح ها استقبال کنیم. برخورد حذفی در انتخابات به زیان کشور و نظام است. باید بگونه ای عمل کنیم که سلامت انتخابات  به باور مردم تبدیل شود. در مسائل اجتماعی نیز ضمن توجه به حساسیت ها باید احترام افراد و فضای دوستانه در جامعه حفظ شود.

در پایان این دیدار حضرت آيت الله موسوى اردبيلی برای موفقيت دولت تلاشگر و به نتيجه رسيدن زحمات آن دعا نموده و گفت: امیدوارم همه دستگاه ها به گونه ای عمل کنند که ملت ایران بتواند از ثمرات برجام و زحماتی که عزیزان ما در دو سال گذشته کشیده اند بهره برداری کنند.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا