یزدفردا"«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «جان کری» همتای آمریکایی وی طی دیداری در مونیخ آلمان در رابطه با چگونگی اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) گفت و گو کردند.

«محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و «جان کری» همتای آمریکایی وی طی دیداری در مونیخ آلمان در رابطه با چگونگی اجرای برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) گفت و گو کردند.

به گزارش اعتدال به نقل از ایرنا، به گفته یک منبع آگاه در این دیدار که امروز (شنبه) در حاشیه کنفرانس امنیتی مونیخ برگزار شد، دو طرف در مورد جزئیات و اجرای بندهای مختلف برجام مذاکره کردند.

وزیر امور خارجه کشورمان در روزهای اخیر دیدارهایی را با برخی از اعضای گروه 1+5 از جمله «وانگ یی» همتای چینی خود در بدو ورود به مونیخ در روز پنجشنبه انجام داد.
وزیر امور خارجه چین در این دیدار اعلام کرد که نقش ایران در حل بحران سوریه غیرقابل انکار است و باید از سوی همه کشورها جدی گرفته شود.

محمد جواد ظریف پنجشنبه شب در نشست تماس سوریه در مونیخ که منجر به حصول توافق برای توقف درگیری ها در این کشور شد، شرکت کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی ایران را در این سفر حسین امیرعبداللهیان معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه همراهی می کند.

پنجاه و دومین کنفرانس امنیتی مونیخ از 12 تا 14 فوریه (23 تا 25 بهمن) با شرکت دهها نفر از سران و مقامات ارشد کشورهای مختلف از جمله وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مونیخ آلمان برگزار می شود.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا