یزدفردا "سرویس اجتماعی "حوادث"خبرهای پلیسی"پلیس فتا"فردی كه با ارسال پیامك هایی با عنوان برنده شدن در قرعه كشی از شهروندان به صورت اینترنتی كلاهبرداری می كرد توسط كارآگاهان پلیس فتا اصفهان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش واحد دریافت خبر یزدفردا"سرهنگ "غلامرضا شهریاری"رئیس مركز اطلاع رسانی پلیس اصفهان گفت : در پی تماس های مكرر شهروندان اصفهانی مبنی بر اینكه فردی با ارسال پیامك هایی با مضمون "شما در قرعه كشی بزرگ سایت اینترنتی ما برنده شده اید" از آنها كلاهبرداری می كرده موضوع در دستور كار كارآگاهان پلیس فتا قرار گرفت .

وی ادامه داد: این فرد به درب منزل افرادی كه به پیامك ارسالی جواب می دادند رجوع می كرده و  با اخذ مبلغ 200 الی 250 هزار ریال وجه نقد یك كارت خرید جعلی به ارزش دو میلیون و پانصد هزار ریال به آنان تحویل  می داده است .

سرهنگ شهریاری بیان داشت :كارآگاهان بلافاصله تحقیقات تخصصی خود را در این زمینه آغاز و با پیگیری های بعمل آمده در فضای سایبر  فرد ارسال كننده پیامك ها را شناسایی و در یك عملیات غافلگیرانه دستگیر كردند.

این مقام انتظامی افزود:در بازرسی از منزل متهم تعداد بسیار زیادی كارت های هدیه جعلی كشف شد و با استعلامات انجام شده مشخص شد متهم بدون كسب مجوز از مراجع ذیصلاح اقدام به تأسیس شركت و راه اندازی مركز ارسال و دریافت اینترنتی پیامك كرده و كلاهبرداری می كرد.

رئیس مركز اطلاع رسانی پلیس با اشاره به تحویل متهم به مراجع قضائی به شهروندان توصیه كرد:

- از پاسخ گویی به پیامك های ناشناس و بخصوص پیامك هایی با مضمون قرعه كشی و برنده شدن جایزه ،جداً خودداری شود.

- از ارسال اطلاعات شخصی به پیامك و ایمیل های ناشناس پرهیز گردد.

- در صورت مواجه با جرم، مراتب را سریعاً به پلیس فتا اعلام تا اقدام قانونی صورت پذیرد

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا