یزدفردا"در پی انتشار خبر"واکنش ها به تحصیل غیرقانونی برادر رئیس جمهور که توسط بسیج دانشجویی مطرح شده بود دقایقی قبل سازمان سنجش توضیح داد"
یزدفردا"در پی انتشار خبر"واکنش ها به تحصیل غیرقانونی برادر رئیس جمهور که توسط بسیج دانشجویی مطرح شده بود دقایقی قبل سازمان سنجش توضیح داد"
 آموزش - سازمان سنجش آموزش کشور در پی درج مطلب «تحصیل توصیه‌ای حسین فریدون در مقطع دکتری دانشگاه شهید بهشتی» در سایت‌های خبری، اعلام کرد: سازمان سنجش هیچ توصیه‌ای به دانشگاه شهیدبهشتی نداشته است.

به گزارش یزدفردا ، سازمان سنجش آموزش كشور در اطلاعیه‌ای آورده است: حسين فريدون در سال 1392 در آزمون دکتری نیمه‌متمرکز در مجموعه علوم سیاسی شرکت کرده و در مرحله تکمیل ظرفیت نسبت به انتخاب 5 کد رشته محل اقدام می‌کند. نامبرده در کد رشته محل 9626 رشته روابط بین‌الملل دوره شبانه دانشگاه گیلان در بین چند برابر معرفی‌شدگان برای انجام مصاحبه با استفاده از سهیمه ایثارگران در رتبه 2 (دو) به دلیل کسب حدنصاب سهمیه قرار می‌گیرد. دانشگاه گیلان در اعلام نتایج ایشان را غایب مصاحبه معرفی می‌کند.

در بخش ديگر این اطلاعیه آمده است: دانشگاه شهید بهشتی در سال 1392 بر اساس مجوزهای اخذ شده از وزارت علوم، نسبت به برگزاری آزمون اختصاصی پذیرش دانشجو برای پردیس دانشگاهی (پرداخت هزینه تحصیل توسط دانشجو) اقدام می‌کند که در این خصوص ذکر نکات ذیل ضروری است.

  • آزمون‌های اختصاصی پس از اخذ مجوز دفتر گسترش وزارت علوم تحقیقات و فناوری توسط دانشگاه‌ها انجام می‌شود و موسسات پذیرنده رأساً نسبت به انجام ثبت‌نام، برگزاری آزمون و اعلام نتایج اقدام می‌کنند.
  • سازمان سنجش آموزش کشور به عنوان «ناظر» در خصوص مجوز رشته‌ها، ظرفیت پذیرش، اعمال سهمیه‌های قانونی و سایر قوانین و مقررات در آزمون‌های اختصاصی عمل می‌کند.
  • انجام مصاحبه‌های پذیرش آزمون‌های اختصاصی در گروه‌های آموزشی دانشگاه‌ها همانند انجام مصاحبه در آزمون نیمه‌متمرکز صورت می‌پذیرد و نتایج مصاحبه توسط گروه‌های آموزشی به دانشگاه اعلام می‌شود.
  • نتایج آزمون‌های اختصاصی توسط دانشگاه به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام و این سازمان فقط نسبت بررسی ظرفیت‌ها و تعداد قبولی، سهمیه‌های قانونی و ... که مصوب مراجع قانونی است، نسبت به ارسال آن به هیات مرکزی گزینش دانشجو برای انجام صلاحیت‌های قانونی اقدام می‌کند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: با توجه به موارد مذکور و به منظور تنویر افکار عمومی اعلام می‌شود که نامبرده طی درخواستی به سازمان سنجش آموزش کشور درخواست معرفی برای شرکت در آزمون اختصاصی پردیس خودگردان در دانشگاه شهید بهشتی را با توجه به معرفی اولیه و داشتن حدنصاب در دانشگاه گیلان می‌کند که این سازمان نیز نسبت به اعلام دارا بودن حدنصاب معرفی دوره شبانه دانشگاه گیلان به دانشگاه شهید بهشتی اقدام می‌کند و هیچ‌گونه معرفی رسمی در خصوص ایشان برای ثبت‌نام و ادامه تحصیل در پردیس دانشگاهی صورت نمی‌پذیرد و اعلام می‌شود با توجه به سهمیه ایثارگری و وضعیت علمی نامبرده آن دانشگاه می‌تواند از نتایج آزمون نیمه‌متمرکز استفاده نماید و ایشان اگر حداقل شرایط و ضوابط آن دانشگاه را کسب کند و از مرحله مصاحبه و ارزیابی علمی قبول شوند این سازمان با پذیرش نامبرده موافق است (این اجازه عمومیت داشته و همه دانشگاه‌های پذیرنده پردیس با توجه به کمی اقبال داوطلبان می‌توانند برای پذیرش از نتایج آزمون دکتری نیمه‌متمرکز استفاده کنند).

بنا بر توضیحات فوق، پذیرش ایشان بر اساس نمره آزمون نیمه‌متمرکز دکتری اعلام شده از سوی سازمان سنجش به دانشگاه و سهمیه ایثارگری و ارزیابی علمی توسط دانشگاه انجام شده و این سازمان آماده ارائه هر گونه اطلاعات مربوط به سوابق آزمون نامبرده به دانشگاه بوده و هست و خبر خبرگزاری تسنیم را به صورت رسمی پیگیری خواهد کرد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا