به گزارش یزد فردا ، رییس فدراسیون فوتبال می‌گوید به خاطر پرونده‌های متعدد تیم‌های ایرانی در فیفا، وکلای خارجی علاقمند به کار کردن در ایران هستند.
مهدی تاج، رییس فدراسیون فوتبال که در کارگاه آموزشی TMS در آکادمی ملی فوتبال سخن می‌گفت، اظهارکرد: زمانی نقل و انتقالات دستی بود و باید ساعت ها در هیات فوتبال می نشستیم. زمانی ITCها بود که مشکل ساز بود. باید این سیستم در کشور ما جا بیفتد تا به اهداف لازم برسیم. نباید ناراحت شویم که اصحاب رسانه مشکلات فوتبال را می‌گویند. باید بی‌انضباطی را کم کنیم. وقتی در حوزه فوتبال مشکلاتی هست باید آن ها را به حداقل برسانیم.
او ادامه داد: نیامدن باشگاه‌ها به این مراسم خوب نیست. الان بهشت نقل و انتقالات از بابت بازیکنان خارجی که در آینده شکایت می‌کنند، ایران است. وکلای خارجی به من می‌گفتند دل‌مان می خواهد به ایران باییم چرا که ما پرونده های زیادی در فیفا داریم. این گرفتاری باید رفع شود. باید یاد بگیریم که این اشتباهات را نکنیم. چون تصمیم فدراسیون فوتبال این است که آموزش ها را جدی بگیرد و از طرفی مجوز حرفه‌ای صادر کند.
رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه یکی از رسانس‌های فوتبال ایران در حال اتفاق افتادن است، گفت: یکی از رنسانس‌های فوتبال جوانگرایی در لیگ برتر بود. سپس سر و سامان دادن به وضعیت تیم‌های ملی بود. از دیگر اقدمات ما منطقه ای کردن مسابقات نوجوانان و جوانان است که باعث کاهش هزینه ها می شود. هدف دیگر ما کاهش بدهی باشگاه‌هاست، به این صورت که اگر باشگاهی بخواهد قرارداد میلیاردی با بازیکنی ببندد، باید یک میلیارد هم از بدهی گذشته خود را بدهد. هر سال گفته‌ایم تیم های بدهکار وارد مسابقات نمی‌شوند اما در آخر هم توانسته‌اند در مسابقات شرکت کنند.
تاج در پایان نیز افزود: الان اعلام کرده‌ایم هر باشگاهی نمی‌تواند ادامه دهد اعلام کند تا ما جایگزین پیدا کنیم. ما هم اصراری به برگزاری لیگ دسته یک با ١٦ تیم نداریم.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا