رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست از پایان کار بررسی لوایح حمایت از محیط‌بانان ومقابله با حیوان آزاری در دولت خبر داد و گفت: این لوایح به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

به گزارش یزد فردا به نقل از  خانه ملت، معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست پس از حضور در مجلس، درباره طرح تنفس جنگل، اظهار داشت: نامه وزیر جهاد کشاورزی به رئیس سازمان رییس سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری در خصوص توقف بهره‌برداری از جنگل اقدامی شایسته بود، سازمان محیط زیست هم از این موضوع بسیار استقبال می‌کند.

ابتکار با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگلها، مراتع و آبخیزداری کشور تصمیم بسیار به هنگام و خوبی درباره اجرای طرح تنفس جنگل‌ها گرفتند، تصریح کرد: با کمک دولت این اقدام باید سریعتر عملیاتی شود چراکه با این کار از جنگل‌های طبیعی به ویژه جنگل‌های هیرکانی کشور صیانت و حفاظت می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه حمایت مردم و همکاری صنایع برای اجرای طرح تنفس جنگل و توقف بهره‌برداری ضروری است، افزود: مشاغل جایگزین برای افرادی که پیش از این اقدام به بهره‌برداری از جنگل می‌کردند از موضوعاتی است که باید در دستور کار دولت قرار گیرد، این طرح به یقین از قاچاق چوب نیز جلوگیری خواهد کرد.

*لایحه حمایت از محیط‌بانان و مقابله با حیوان‌آزاری در کمیسیون لوایح دولت

رئیس سازمان حفاظت محیط‌زیست در ادامه، یادآور شد: حذف موضوع افزایش حقوق و مزایای محیط‌بانان از لایحه هوای پاک به دلیل عدم ارتباط این موضوع با هوا انجام گرفت و در لایحه حمایت از محیط بانان بدان پرداخته خواهد شد، لایحه حمایت از محیط‌بانان و لایحه مقابله با حیوان آزاری هم بررسی و آماده شده و هم اکنون در کمیسیون لوایح دولت مطرح است بنابراین به زودی به مجلس ارائه خواهد شد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا