شارژ بدون سیم نان شب نیست که نبودش گردش جهان را متوقف کند، اما اگر لازمش دارید یادتان باشد باید پول اضافی بدهید و یک شارژر بدون سیم بخرید. خوشبختانه فناوری Qi یک استاندارد جهانی است که بسیاری از برند‌ها از آن استفاده می‌کنند. یعنی می‌توانید با چند نفر از دوستان یا اعضای خانواده پول روی هم بگذارید، یک شارژر بی‌سیم بخرید و همگی از آن استفاده کنید.

گوشی‌های اپل با قابلیت شارژ بی‌سیم
آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ و سری جدید ایکس از جمله گوشی‌هایی هستند که اپل زحمت کشیده و قابلیت شارژ بی‌سیم را رویشان فعال کرده است. قیمت آیفون 8 فعلا بین هشت میلیون و ۶۰۰ هزار تا ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. آیفون هشت پلاس را باید بین ۱۰ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان خرید. آیفون 10 از ۱۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان پیش می‌رود... اصلا بیایید بی‌خیال قیمت آیفون‌های جدید‌تر مثل xs و xs مکس شویم. موافقید؟

گوشی‌های سامسونگ با قابلیت شارژ بی‌سیم
سامسونگ قابلیت شارژ بی‌سیم را روی گلکسی اس ۹، گلکسی اس ۹ پلاس، گلکسی نوت ۵، گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۸، گلکسی ۸ پلاس، گلکسی اس ۷، گلکسی اس ۷ اکتیو، گلکسی اس ۷ اج، گلکسی اس ۶ و گلکسی اس ۶ اج قرار داده است. مدل‌های S6، S7 و نوت 5 را نمی‌توان به شکل آکبند در بازار پیدا کرد. قیمت S8 بین شش تا شش میلیون ۷۴۵ هزار تومان است. برای مدل پلاس باید بین شش میلیون و ۸۲۵ هزار تومان تا هفت میلیون و 510 هزار تومان پول داد. خرید S9 بین هفت میلیون و ۵۰۰ هزار تا هشت میلیون و ۷۵۰ هزار تومان آب می‌خورد. S9 Plus را بین هفت میلیون و ۴۱۰ هزار تا ۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌فروشند. سری S10 جدیدترین گوشی‌های این برند هستند و همه‌شان با قابلیت شارژ بی‌سیم عرضه شده‌اند. S10 Plus را بین ۹ میلیون و ۵۱۰ هزار تومان تا ۱۳ میلیون و ۹۹۹ هزار تومان قیمت‌گذاری کرده‌اند. برای S10 باید هشت میلیون و ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان پول بدهید و S10e بین هفت میلیون و ۵۰ هزار تومان تا ۹ میلیون و ۴۹۰ هزار تومان خرج روی دست‌تان می‌گذارد.

گوشی‌های ال‌جی با قابلیت شارژ بی‌سیم
V30، G6 از جمله گوشی‌هایی هستند که امکان شارژ بدون سیم دارند. اولی برای خرید در بازار موجود نیست، اما شاید بتوانید G6 را به سختی، آن هم با قیمت چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان پیدا کنید. همچنین محض اطلاعتان باید بگوییم گوشی‌های قدیمی G4 و G3 هم به خاطر وجود تراشه مخصوص قابلیت شارژ بدون سیم دارند، اما برای استفاده از این امکان روی آن‌ها باید قاب مخصوصی بخرید که پیدا کردنش در بازار حتما باید کار سختی باشد. اگر یکی از آن‌ها را داشته باشید که هنوز کار می‌کند، واقعا آدم خوش‌شانسی هستید.

گوشی‌های نوکیا با قابلیت شارژ بی‌سیم
نوکیا 8 مدل Sirocco از جمله معدود گوشی‌های این برند است که قابلیت شارژ بدون سیم دارد. برای خرید این گوشی باید بین شش میلیون و ۶۰ هزار تا شش میلیون و ۴۹۰ هزار تومان پول بدهید.-فرارو
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا