یزدفردا: گروه داعش در حال تقویت ساختار خود در چارچوب جنگ‌های پارتیزانی است.

داعش دوباره با استراتژی جدید کار خود را آغاز کرد و این بار هم نقطه شروع عملیاتش از موصل اعلام شد.

به گزارش اعتمادآنلاین، رسانه‌های عراقی خبر دادند: داعش مراکزی را به منظور آموزش زنان باقی‌مانده از این گروه تروریستی برای انجام عملیات انتحاری در موصل به راه انداخته است.

بر اساس همین گزارش، داعش بعد از تحمل شکست‌های گسترده و دردناک در عراق و سپس سوریه، در حال حاضر به دنبال جمع‌آوری بقایای نیروهای خود به ویژه زنان باقی‌مانده از این سازمان تروریستی است تا از آنها برای انجام عملیات انتحاری در کشورهای عراق، سوریه و تونس استفاده کند.

منابع امنیتی به رسانه‌ها گفتند داعش به همین منظور پایگاه‌های آموزشی را در اطراف موصل ایجاد کرده و بخشی از فعالیت آموزشی را هم به مناطقی از سوریه منتقل کرده است، در حالی که توجه ویژه این سازمان در حال حاضر معطوف به بقایای خانواده داعشی‌های کشته‌شده خصوصاً بیوه‌های داعشی است یا آنهایی که همسران‌شان در زندان به سر می‌برند؛ به ویژه که بر اساس آخرین آمار تخمینی، داعش همچنان حدود 15 هزار طرفدار در کشورهای عراق و سوریه دارد که خیل عظیمی از آنان زن هستند.

این خبر را بازرس کل وزارت دفاع آمریکا، نیز تایید کرد و گفت: گروه داعش در حال تقویت ساختار خود در چارچوب جنگ‌های پارتیزانی است.

 

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا