سرمربی تیم فوتبال بارسلونا معتقد است شاگردانش در بازی با اسلاویا پراگ به هنگام حمله آن خونسردی لازم را نداشتند.

ارنستو والورده که تیم تحت‌ هدایتش شب گذشته (چهارشنبه) در هفته سوم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا در خانه اسلاویا پراگ جمهوری چک به سختی به برتری 2 بر یک دست یافت و با 7 امتیاز صدرنشین گروه F شد، پس از این بازی گفت: ما انتظار چنین بازی‌ را داشتیم. مقاطعی از بازی بود که ما تیم برتر میدان بودیم، ما بازی را خوب شروع کردیم، اما دیدیم که اگر ما توپ را از دست بدهیم، اسلاویا پراگ می‌تواند در حمله خطرناک باشد.

وی افزود: در نهایت موفق شدیم مشکلات موجود را حل کنیم و با وجود اینکه اختلاف نتیجه حداقلی بود، کمی آرامتر به بازی‌مان ادامه دادیم. در مقطع پایانی بازی هم اسلاویا پراگ ریسک کرد و با بازیکنان بیشتری حمله کرد، به همین خاطر باید در مقابل این هجوم دفاع می‌کردیم.

سرمربی بارسلونا تصریح کرد: باید بدانیم که در چنین بازی‌هایی چطور باید بازی کنیم. ما در یک‌سوم زمین حریف آن خونسردی لازم را نداشتیم و از موقعیت‌های خوب‌مان استفاده لازم را نبردیم. موقعیت‌های ما نسبت به موقعیت‌های اسلاویا بهتر بود، اما آنها با فشاری که به ما آوردند چند موقعیت خطرناک روی دروازه ما خلق کردند.

والورده در پایان ضمن تمجید از عملکرد دروازه‌بان آلمانی و فوق‌ستاره آرژانتینی تیمش که در این بازی گل اول آبی‌واناری‌ها را به ثمر رساند، خاطرنشان کرد: تِراِشتگن بازیکن مهمی برای ما به شمار می‌رود. لیونل مسی هم بازیکنی است که قادر به انجام هر کاری است و پس از پشت‌سر گذاشتن مصدومین اخیرش روز به روز بهتر می‌شود

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا