یزدفردا:دیدار تیم‌های پرسپولیس و شاهین شهرداری بوشهر در نیمه نخست با برتری سه بر صفر سرخ‌پوشان تهرانی به پایان رسید.

 در ادامه هفته هشتم لیگ برتر فوتبال ایران، تیم فوتبال شاهین شهرداری بوشهر از ساعت ۱۶:۴۵ در ورزشگاه شهید مهدوی میزبان پرسپولیس بود که نیمه نخست این دیدار با برتری سه بر صفر شاگردان کالدرون به پایان رسید.

برای پرسپولیس در این دیدار علی علیپور در دقایق ۳ و ۳۸  وحید امیری در دقیقه ۲۹ گلزنی کردند.

در آغاز نیمه نخست این دیدار، پرسپولیس بازی را هجومی آغاز کرد و سعی داشت با طرحی حملاتی در همان ابتدای کار دروازه حریف را باز کند. شاگردان کالدرون در دقیقه ۳ این دیدار فرصت بسیار خوبی داشتند تا دروازه حریف را  باز کنند اما ضربه سر علی علیپور راهی به دروازه پیدا نکرد. در ادامه در دقیقه ۵ کار ترکیبی وحید امیری و مهدی ترابی فرصت بسیار خوبی برای پرسپولیس ایجاد کرد تا علیپور که درون محوطه جریمه شاهین شهرداری صاحب توپ شده بود، اولین گل بازی را به ثمر برساند.

در ادامه این دیدار باز هم حملات پرسپولیس روی دروازه شاهین شهرداری ادامه پیدا کرد اما بی دقتی قرمزپوشان زمین اجازه نداد دروازه شاهین باز شود. در یکی از این موقیت‌ها، در دقیقه ۱۶ مهدی ترابی فرصت بسیار خوبی برای شوتزنی بد دست آورد اما شوت پای چپ او را دروازه‌بان شاهین مهار کرد.

با گذشت زمان، بازی کمی متعادل شد اما در این بین اشتباهات مدافعان شاهین، فرصت‌هایی برای پرسپولیس ایجاد کرد. در دقیقه ۲۳ فرصت خوبی نصیب علی علیپور شد تا با یک شوت دروازه حریف را با خطر روبه‌رو کند اما این بازیکن ترجیح داد پاسی را برای وحید امیری درون محوطه جریمه شاهین ارسال کند و در ادامه این بازیکن با پاس رو به عقب توپ را به علیپور برگرداند اما مهاجم پرسپولیس نتوانست دروازه را باز کند و شوت او پس از برخورد به مدافع شاهین، به گل تبدیل نشد.

در ادامه در دقیقه ۲۹محسن ربیع‌خواه  با شوت پای راست دروازه  راه هدف قرار داد که با اشتباه دروازه‌بان شاهین توپ به وحید امیری رسید و این بازیکن نیز گل دوم تیمش را به ثمر رساند.

با وجود اینکه پرسپولیس دو بر صفر از حریف پیش بود باز هم حملات این تیم روی دروازه حریف ادامه داشت و اینبار مهدی ترابی در دقیق ۳۷ درون محوطه جریمه شاهین صاحب توپ شد اما شوت پای چپ او را دروازه‌بان حریف مهار کرد. در ادامه در دقیقه ۳۸ روی پاس بلندی درون محوطه جریمه شاهین صاحب توپ شد و با یک شوت پای چپ گل سوم تیمش را به ثمر رساند.

پرسپولیس امروز با ترکیب علیرضا بیرانوند، مهدی شیری، محمد نادری، محمد انصاری، محمد حسین کنعانی‌زادگان، محسن ربیع‌خواه، احمد نوراللهی، مهدی ترابی، وحید امیری، علی علیپور و امید عالیشاه به میدان رفت.

شاهین نیز با ترکیب ماکسیم کویلیتایا، مرتضی غلامعلی‌تبار، محمد صادق بارانی، میلاد صارمی، امیر حسین موسی‌زاده، دانیال مومنی ( ۳۳ساسان بحرانی)، حسین مالکی، حسن نجفی، بهروز نوروزی‌فرد، بهمن سالاری، ابوذر صفرزاده بازی کرد.

 

 

منبع: ایسنا

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا