پیشتاز نظرسنجی‌های انتخابات پیشروی ریاست جمهوری فرانسه اعلام کرد اشتباه است که وی را با هیلاری کلینتون، نامزد مغلوب دموکراتها در انتخابات اخیر آمریکا مقایسه کنند.
 
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، آلن ژوپه یکی از نامزدهای پیشرو در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بر اساس نتایج نظر سنجی‌ها اعلام کرد: من هیلاری کلینتون نیستم.
 
پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در آمریکا در هشتم نوامبر و پیروزی دور از انتظار دونالد ترامپ، نامزد جمهوری خواهان در انتخابات، در بسیاری از نظرسنجی‌های معتبر، هیلاری کلینتون پیشتاز انتخابات نشان داده می‌شد. پس از ناکامی نظرسنجی‌ها در پیش‌بینی درست نتایج انتخابات اخیر آمریکا این احتمال می‌رود که بازهم شرکتهای نظرسنجی درباره نتایج انتخابات ریاست جمهوری در فرانسه دچار اشتباه شوند.
 
در حال حاضر طبق نظرسنجی‌ها نیکلاس سارکوزی، رییس جمهوری پیشین فرانسه به همراه آلن ژوپه، نخست وزیر سابق این کشور در روند انتخابات ریاست جمهوری پیشتاز هستند.
 
سارکوزی از سال 2013 تاکنون هدف تحقیقات به منظور بررسی ادعای تحویل محرمانه 50 میلیون یورو پول از سوی رژیم قذافی به او برای کمپین انتخاباتی سال 2007 قرار گرفته است اما او همواره اتهام دریافت محرمانه پول از لیبی را رد کرده است
  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا