رئیس‌جمهوری ترکیه به اتحادیه اروپا هشدار داد، آنکارا ممکن است حالت فوق‌العاده‌ای را که بعد از کودتای ناکام اعمال شده، برای دست‌کم سه ماه دیگر تمدید کند.

به گزارش یزد فردا ، به نقل از خبرگزاری فرانسه، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه بار دیگر اتحادیه اروپا را هدف انتقادات قرار داد. این موضع‌گیری پس از آن انجام شد که پارلمان اروپا پنج‌شنبه به متوقف کردن مذاکرات عضویت ترکیه در اتحادیه اروپا رای مثبت داد.

اردوغان بار دیگر به بازگرداندن مجازات اعدامی که مورد انتقاد اروپایی‌ها و گروه‌های حقوق بشری است، تهدید کرد. او گفت: ما تنها به حرف مردم ترکیه گوش می‌دهیم نه به کس دیگر.

حالت فوق‌العاده در ترکیه پس از کودتای ناکام ۱۵ ژوئیه اعمال شد؛ کودتایی که پس از آن دست‌کم ۳۷ هزار تن بازداشت شد و بروکسل را به واکنش واداشت. رئیس‌جمهوری ترکیه تاکید کرد: ممکن است حالت فوق‌العاده را برای سه ماه دیگر تمدید کنیم و شاید بعد از آن هم سه ماه دیگر هم تمدید شود. این به شما چه ارتباطی دارد؟ آیا پارلمان اروپا مسوول کشور ماست و یا دولت مسوول است؟ جایگاه خودتان را بدانید! آیا نمی‌دانید که با این کارها به تروریسم کمک می‌کنید؟

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا