یزدفردا:به طور متوسط نیمی از کل درآمد آمریکایی‌ها صرف مسکن می‌شود.

هزینه مسکن در آمریکا با وجود متعادل‌تر شدن شیب افزایش قیمت ها در سال‌های اخیر هنوز به نسبت بسیاری از کشورها بالا است؛ به گونه‌ای که اجاره یک آپارتمان دو خوابه در شهر سان‌فرانسیسکو به طور متوسط 4690 دلار در ماه هزینه خواهد داشت. از سوی دیگر اختلاف اجاره ها در بین شهرهای مختلف نیز زیاد است؛ تا جایی که هزینه اجاره اپارتمان دو خوابه در شهر دالاس یک سوم سان فرانسیسکو و معادل 1433 دلار در ماه است.

در حال حاضر هزینه اجاره آپارتمان دو خوابه در آمریکا به تقریبا نصف درآمد ماهانه خانوارها رسیده است و با وجود کمک‌های فدرال، تهیه مسکن برای بسیاری از ساکنان شهرهای گران قیمت آمریکایی دشوار شده است.

 بررسی های صورت گرفته توسط دفتر سرشماری آمریکا نشان می دهد که 12.9 درصد آمریکایی‌ها درآمدی پایین‌تر از هزینه مورد نیاز برای تامین مسکن دارند که ساکنان شهر می‌سی‌سی پی با 19.5 درصد در این زمینه رکورددار هستند.

 علاوه بر آن در شهرهای بزرگ مردم برای تامین نیازهای غذایی خود نیز با مشکلات زیادی مواجه شده اند: مرکز غیرانتفاعی مطالعات اجتماعی و اقتصادی آمریکا اعلام کرده است که هزینه غذا در هاوایی 92.9 درصد بالاتر از متوسط هزینه غذا در کل آمریکا است و این هزینه ها به طور متوسط حدود یک ششم درآمد خانوارها را به خود اختصاص می دهد.

 پیش‌تر فاکس بیزینس اعلام کرده بود که آمریکایی‌ها به طور متوسط برای خرید خانه در این کشور باید هشت سال کار کنند. شهروندان امریکایی به طور متوسط 47هزار دلار در سال درآمد دارند.

 به طور متوسط مردان آمریکایی در 44 سالگی به بالاترین سطح درآمدی خود می‌رسند و این در حالی است که این عدد برای زنان در 55 سالگی است. از سوی دیگر متوسط درآمد مردان 53هزار و 500 دلار در سال است اما این رقم برای زنان 40هزار و 400 دلار در سال است.

 

منبع: ایسنا

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا