یزدفردا:یک خبرگزاری غربی از ورود هیئت مذاکره‌کننده کره شمالی به پایتخت سوئد برای مذاکرات هسته‌ای با مقامات آمریکایی خبر داد.

به گزارش یزدفردا به نقل از تسنیم . خبرگزاری انگلیسی رویترز به نقل از منابع آگاه در سوئد گزارش داد که هیئت مذاکره‌کننده کره شمالی به سرپرستی «کیم میونگ گیل» مذاکره‌کننده ارشد این کشور بعد از ظهر روز پنج‌شنبه به‌منظور مذاکره با هیئت آمریکایی وارد شهر استکهلم سوئد شده است.

کیم میونگ گیل صبح روز پنج‌شنبه به وقت پکن در مصاحبه با خبرگزاری کره‌ای یونهاپ در فرودگاه پکن از سفر خود و هیئت همراهش به استکلهم خبر داده و گفته بود: «ما برای مذاکرات جمهوری دموکراتیک خلق کره و آمریکا در سطح کارشناسی [به سوئد] می‌رویم. طرف آمریکایی سیگنال‌ جدیدی صادر کرده است و ما با انتظارات و خوش‌بینی زیاد درباره نتایج کار به محل مذاکرات می‌رویم.»

در ماههای اخیر کره شمالی به رغم برگزاری دیدارهای نمایشی بین رهبر این کشور و رئیس‌جمهور آمریکا، در چندین مرحله اقدام به آزمایش موشک‌های پیشرفته کرده است. با این حال دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرده است که مذاکرات با کره شمالی را به دلیل انجام این آزمایش‌های موشکی متوقف نخواهد کرد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا