از سنسورهای هوشمند رابط کاربری تا بازکردن قفل گوشی با فناوری تشخیص چهره

یزدفردا:اطلاعاتی جدید از گوشی پیکسل 4 منتشر شده است که نشان می دهد این گوشی به ویژگی های جدیدی مثل «Motion Sense» و  باز کردن قفل به کمک صورت مجهز شده است.

 

گوشی پیکسل 4 دارای ویژگی هایی خاص است. ویژگی هایی مثل سیستم باز کردن قفل بر اساس تشخیص چهره و ویژگی هایی دیگر که شاید تا پیش از این انتظار نمی رفت.

ویژگی جدید قابلیت باز کردن  قفل از طریق تشخیص چهره همراه با دوربین IR ، روشن کننده و یک پروژکتور کانونی برای شناسایی ایمن تر چهره  خواهد بود.

ویژگی جدید Motion Sense نیز به این گوشی اضافه شده و به نظر می رسد کاربر با تکان دادن دست خود در مقابل صفحه ، آهنگی را در برنامه موسیقی پخش می کند. تیم پروژه داخلی  گوگل در چهار سال گذشته در حال توسعه سنسور جدید خود بوده اند و در نتیجه پیکسل 4 یکی از جدیدترین نسخه هایی خواهد بود که با این ویژگی ها همراه خواهد بود.

در این ویژگی کاربران می توانند بدون نیاز به تعامل جسمی مواردی مثل صفحه نمایش تلفن، رسانه ها، سکوت تماس های تلفنی و موارد دیگر را کنترل کنند. جدا از رابط پیکسل 4 و 4 XL ، رویداد سخت افزاری گوگل در 15 اکتبر دستیارهای هوشمند جدید Nest و مواردی برای کروم بوک را به نمایش می گذارد.

 

منبع: انتخاب

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا