یزدفردا:گروه تروریستی داعش عبدالله قرداش ملقب به ابوعمر الترکمانی را به عنوان جانشین بغدادی معرفی کرد.

 

به گزارش خبر فوری،  گروه تروریستی داعش عبدالله قرداش ملقب به ابوعمر الترکمانی را به عنوان جانشین بغدادی معرفی کرد.

 هفته نامه نیوزویک در مطلبی که منتشر کرد نوشت: «عبدالله قرداش» معروف به «حاجی عبدالله العفری» در ماه اوت به عنوان جانشین ابوبکر بغدادی انتخاب شده بود و گفته می‌شود که خود ابوبکر بغدادی این موضوع را پیشنهاد کرده است.

رهبر جدید احتمالی داعش و جانشین بغدادی کیست؟

قرداش، افسر سابق ارتش صدام است که به شدت به البغدادی نزدیک بود به ویژه زمانی که هر دو توسط نیرو‌های آمریکایی به سبب ارتباطشان با القاعده در بصره زندانی بودند.

 

 ساعاتی قبل اعلام شد که ابوبکر البغدادی(خلیفه خودخوانده داعش) کشته شده است. 

با اینکه داعش عملا قدرت و توان خود را در منطقه از دست داده است اما نباید فراموش کرد که بغدادی قبل از هلاکت جانشین خود را انتخاب کرد و احتمالا رهبر جدید داعش در صورت حقیقی بودن مرگ البغدادی اکنون انتخاب شده است.

ابوبکر البغدادی چند ماه قبل «عبدالله قرداش» را به عنوان جانشین خود تعیین کرد.  پیش از این برخی رسانه ها گزارش کرده بودند که دو معاون ابوبکر البغدادی با نام های «ایاد العبیدی» و «ایاد الجمیلی» گزینه های اصلی برای جانشینی وی هستند اما انتخاب البغدادی بسیاری را شوکه کرد.

اما عبدالله قرداش کیست؟ طبق گزارش سایتهای عربی، قرداش یکی از نزدیکان البغدادی است و زمانی که خلیفه خودخوانده داعش در موصل بود، او یکی از حکام شرع در این شهر بوده است. او همچنین از نزدیکان ابو علا العفری (رهبر داعش در زمان مجروح بودن البغدادی) بوده و در مدت ریاست کوتاه او توانسته به قدرت بیشتری برسد.
سایتهای عربی نزدیک به داعش گفته اند که پدر قرداش یکی از خطیبان مشهور سلفی بوده و او یکی از اولین افرادی است که بعد از سقوط موصل از البغدادی استقبال کرد.
طبق گزارش سایت تسریبات، قرداش یکی از تروریستهای بی رحم داعش است که حتی در بین خود اعضای این گروه تروریستی به قساوت شهره گردیده.

همچنین طبق گزارش سان انگلیس، قرداش، افسر سابق ارتش صدام است که به شدت به البغدادی نزدیک بود به ویژه زمانی که هر دو توسط نیرو‌های آمریکایی به سبب ارتباطشان با القاعده در بصره زندانی بودند.

در زندان عراق بود که البغدادی به یک جهادی عوام فریب تبدیل شد و صد‌ها تن از زندانیان را پیرو رویکرد بیمارگونه خود از خلافت خودخوانده اش کرد.

این تبعه عراقی قبل از انتخاب به عنوان سرکرده گروه داعش به عنوان قانون گذار ارشد این گروه فعالیت می‌کرد. «استاد» لقب اوست و به عنوان یک سیاست گذار بی رحم در این گروه مشهور است.

 

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا