به همت معاونت های آموزش و پژوهش و امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد، دوره ضمن خدمت نحوه برگزاری اردو در استان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ با همکاری معاونت های آموزش و پژوهش و امور جوانان دوره ضمن خدمت “نحوه برگزاری اردو” ویژه کارکنان برگزار شد.

سید جواد میرحسینی معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد عنوان کرد: دوره ضمن خدمت “نحوه برگزاری اردو” ویژه کارکنان جمعیت هلال احمر به مدت 2 روز  16ساعت به صورت حضوری با هدف ارتقای سطح دانش کارشناسان فعالی در برنامه های اردویی برگزار شد.

وی با اشاره به سرفصل های آموزشی این دوره گفت: آشنایی با دستورالعمل اردویی وزارت آموزش و پرورش، پیوست‏های فرهنگی اردو و برنامه ‏ریزی فرهنگی جهت برگزاری اردو در رده‏ های سنی مختلف، اردوهای دانش ‏آموزی و ملاحظات تربیت جنسی و آشنایی با بازی‏ ها و مهارت های اردویی از مباحث این دوره به شمار می رود.

معاون امور جوانان جمعیت هلال احمر استان یزد با اشاره به اهمیت آمادگی کارکنان حوزه جوانان برای اجرای برنامه های اردویی بیان کرد: این دوره با هماهنگی سازمان جوانان جمعیت هلال احمر کشور و مجوز معاونت آموزش، پژوهش و فناوری به استان ها ابلاغ و برگزار شد.

میرحسینی با اعلام اینکه این دوره با حضور مدیرعامل ،معاون آموزش و پژوهش، روسا و کارشناسان امور جوانان شعب هلال احمر برگزار شد.اظهار کرد: اهداف این دوره آشنایی برنامه ریزان، مجریان و سرپرستان اردوها با شیوه های برگزاری اردو جهت کیفی سازی اجرا بوده است.

گفتنی است اردوها و مسابقات سازمان جوانان جمعیت هلال احمر هر ساله در فصل اوقات فراغت برگزار می شود که امسال از 29تیرماه تا دهه اول شهریور به صورت منطقه ای و کشوری برگزار می شود که جمعیت هلال احمر استان یزد در اردوهای نشاط و امید سازمان جوانان هلال احمر در اواخر مردادماه و اوایل تیرماه میزبان  دبیران کانون های دانشجویی و جوانان بصورت منطقه ای خواهد بود .


  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا