یزدفردا: حسين درخشان با بيان اينكه فرق احمدي‌نژاد و خاتمي فرق دستان احتمالا زبر و زمخت او با دست‌هاي نرم و لطيف خاتمي است، اظهار داشت: مردم تفاوت اين دو دست و اين دو ساختمان را مي‌فهمند و دلشان مي‌خواهد مملكتشان دست كسي باشد كه برايش پاچه بالا بزند و كار كند.

به گزارش خبرگزاري فارس، حسين درخشان اپوزيسيون مقيم كانادا با اشاره به مصاحبه محمود احمدي نژاد با شبكه ان بي سي آمريكا، در مطلب اخير سايت خود نوشت: سطح بحث و زباني كه گفتگوگران با آن رييس جمهور را به چالش مي‌گيرند واقعا قابل مقايسه با زمان خاتمي نيست. الان واقعا رييس جمهور هيچ تقدسي ندارد و حتي در تلويزيون رسمي جمهوري اسلامي هم خبرنگاران هرچيزي را بخواهند به او مي‌گويند و او هم پاسخ مي‌دهد.
وي افزود: اين خيلي به نفع حكومت است كه كسي خود را بالاتر از نقد صريح نداند و مردم هم اين تفاوت را كه البته از زمان خاتمي شروع شد و احمدي‌نژاد اين را بسيار فراتر برده مي‌فهمند. جمهوري اسلامي واقعا پس از سي سال مي‌‌تواند ادعا كند كه زمين تا آسمان با سيستم ديكتاتوري قبل از انقلاب فرق كرده است.
درخشان با اشاره به يكي از مصاحبه هاي اخير صداوسيما با رئيس جمهور، تصريح كرد: اين ويديو را بدهيد به ايرانياني كه سالهاست از ايران دور بوده‌اند و ببينيد چقدر شوكه مي‌شوند از چالشي كه رييس جمهور ممكلت در تلويزيون زنده خود حكومت توسط دو خبرنگار عادي مي‌شود. شوخي نمي‌كنم. امتحان كنيد.
اين اپوزيسيون مقيم كانادا با بيان اينكه حرف زدن احمدي‌نژاد يك حسي را به آدم مي دهد كه واقعا در خاتمي نبود، در ادامه مطلب خود نوشت: اين حس كه اين آدم رييس اجرايي يك مملكت بزرگ با 70 ميليون نان‌خور است و به جزييات كارهاي زيردستانش بخصوص در مسايل زيربنايي وارد است و دقت مي‌كند و نظر دارد؛ البته خاتمي فقط مي‌نشست و حرفهاي يك مدرس فلسفه‌ يا سياسي را براي سال اول ليسانس را در مقام رياست جمهوري تكرار مي‌كرد.
درخشان تصريح كرد: حرف زدن احمدي‌نژاد شبيه مهندسي است كه پاي ساختمان ايستاده و با لباس خاكي و آستين و پاچه بالا زده دارد كار مي‌كند و ساختمان را بر اساس نقشه‌‌هاي قبلي آرام آرام بالا مي‌برد، از كارگرانش كار مي‌كشد و آنها هم از او حساب مي‌برند و گاهي آنقدر كار مي‌كند كه شبها هم همان جا در ساختمان نيمه‌كاره و كنار كارگرانش مي‌خوابد.
وي تاكيد كرد: فرق احمدي‌نژاد و خاتمي فرق دستان احتمالا زبر و زمخت او با دست‌هاي نرم و لطيف خاتمي است. من يكي كه حاضر نيستم در ساختمان كسي كه دستهايش (مثل خودم) از برگ گل لطيف‌تر است زندگي كنم.
اين نويسنده سابق روزنامه هاي زنجيره اي اصلاح طلب، با اشاره به انتخابات آينده رياست جمهوري، اظهار داشت: اين آقاي مهندس پاي كار (احمدي نژاد) بدون شك دور بعد هم برنده خواهد شد. مردم تفاوت اين دو دست و اين دو ساختمان را مي‌فهمند و دلشان مي‌خواهد مملكتشان دست كسي باشد كه برايش پاچه بالا بزند و كار كند.
درخشان در بخشي از مطلب خود نيز انتقاداتي را در مورد برخي سخنان احمدي نژاد مطرح كرد و نوشت: به نظر من بزرگترين اشكال احمدي‌نژاد اين است كه اغراق مي‌كند، نقاط قوت را بسيار بزرگ مي‌كند و نقاط ضعف را هم بسيار كوچك. البته اين كاري است كه كم و بيش همه‌ مديران اجرايي در همه جاي دنيا مي‌كنند و طبيعي هم هست. چون ضعف نشان دادن در اين سطح از مديريت باعث تضعيف مديريت‌هاي مياني مي‌شود و چيزي كه به لايه‌هاي پايين‌تر مي‌رسد آن وقت تنها نااميدي و افسردگي است.
وي تصريح كرد: احمدي‌نژاد نبايد زياد اغراق كند. چون اولا خودش را ناآگاه از تجربه روزمره مردم نشان خواهد داد و دوم هم اينكه تفاوت‌اش را با دولت‌هاي قبلي در ذهن مردم كم‌رنگ خواهد كرد. بخصوص كه از نظر عملي، احمدي‌نژاد با عزل و نصب‌هاي بي‌تعارف و پرتعدادش نشان داده كه نقاط ضعف دولت خودش را قبول دارد و مي‌بيند و براي رفع آن هم با كسي تعارف ندارد. ولي بايد كمي در گفتارش هم اين حس را بيشتر به مردم بدهد، مثل كاري كه راجع به رييس سازمان ترتيب بدني علي‌آبادي يك بار كرده بود. اظهار آگاهي از نقاط ضعف خيلي وقتها برعكس چيزي كه به نظر مي‌رسد به اعتماد بيشتر مردم منجر خواهد شد. البته نه هميشه و بخصوص درباره‌ي مسايل اساسي و سياست خارجي بايد با اعتماد به نفس بيشتر حرف زد.

یزدفردا

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا