دبیر هیات ورزش جانبازان و معلولان یزد گفت: برای توسعه ورزش جامعه هدف در این گروه و ارتقای آن باید بیش از گذشته بخش خصوصی و خیران در کنار حمایت‌های دولت به عنوان حامی مالی در تامین بخشی از هزینه‌ها همکاری کنند .

یزدفردا: سیدکاظم حسینی روز چهارشنبه به مناسبت هفته تربیت بدنی و ورزش ( ۲۶ مهر لغایت دوم آبان‌ماه) با اشاره به وضعیت جسمی و شرایط خاص ورزشکاران جانباز و معلول افزود: تردد این افراد به مکان‌های ورزشی برای مسابقات و تمرین هزینه‌بر است و برای ایجاد زمینه مناسب، نیاز به حمایت های مالی افراد خیر داریم.

وی با بیان اینکه هزینه‌های یک ورزشکار جانباز و معلول با سایر ورزشکاران اصلا قابل قیاس نیست، اظهار کرد: بیشتر ورزشکاران زیر پوشش برای تهیه وسایل به خصوص تردد به محل مسابقات و اگر در خارج از استان باشد با مشکل جدی مواجه هستند، امیدواریم با همراهی صاحبان صنایع و تامین هزینه‌ها، زمینه حضور آنها در مکان‌های ورزشی فراهم شود.

این مسوول با اشاره به اینکه وجود مکان‌های اختصاصی برای تمرین و انجام مسابقات ورزشکاران جانباز و معلول موضوع مهمی است بیان کرد: هم‌اکنون در مرکز استان سالن  اختصاصی وجود دارد ولی در ۹ شهرستان دیگر استان  ورزشکاران زیرپوشش در این مورد  مشکل دارند که باید برای حل آن با همراهی خیران  اقدام شود.

به گفته حسینی، ظرفیت‌های بسیار خوبی در جامعه هدف ورزشی در سطح استان وجود دارد  اگر زمینه لازم توسط مسوولان و همراهی حامیان مالی فراهم شود بدون شک می‌توان شاهد تحولی بزرگ و کسب افتخارهای زیاد در مسابقات ملی و بین المللی توسط ورزشکاران جانباز و معلول بود.

وی تصریح کرد: هم‌اکنون ۱۰۰ مربی و داور و همچنین ۶۰۰ ورزشکار جانباز و معلول در استان یزد فعالیت دارند و استان یزد ۱۰ هزار جانباز دارد که از این تعداد ۱۷۰ نفر جانبازان بالای ۷۰ درصد هستند.

استان یزد ۴۸ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده و یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت دارد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا