رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد گفت: طرح اشتغالزایی اجتماع محور که توسط ستاد اجرایی فرمان امام در حال پیگیری است، سال گذشته در یزد بالغ بر ۵ هزار شغل ایجاد کرد.

به گزارش یزدفردا، محمدی پناه در مراسم مرحله پنجم رزمایش همدلی و احسان در دفتر امام جمعه یزد اظهار داشت: ستاد اجرایی فرمان امام با شعار «تلاشی با برکت برای محرومیت زدایی و توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی اقشار محروم»، فعالیت‌های خود را در سال ۱۴۰۰ آغاز کرده است.

وی با اشاره به فعالیت بنیاد احسان این ستاد افزود: بنیاد احسان تلاش می‌کند با حمایت و هدایت گروه‌های مردمی و جهادی در راستای ماموریت‌های کلان انقلاب اسلامی خدماتی به اقشار محروم ارائه دهد.

محمدی پناه تصریح کرد: این خدمات شامل خدمات حوزه سلامت، مالی و حمایتی، رزمایش‌ها و پویش‌های بنیاد احسان است و امروز نیز پنجمین رزمایش همدلی و احسان به منظور خدمت رسانی به مردم محروم آغاز شده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد ادامه داد: در مرحله اول این رزمایش ۱۳ هزار بسته معیشتی در اردیبهشت ماه ۹۹، در مرحله دوم ۲۵ هزار بسته پروتئینی، در مرحله سوم ۱۲۰ هزار پرس غذای گرم، در مرحله چهارم ۲۰ هزار بسته معیشتی و در این مرحله نیز ۱۶ هزار بسته معیشتی با همکاری جهادی در میان مردم کم بضاعت شناسایی شده و آسیب دیده از کرونا در حال توزیع است.

وی اظهار داشت: در سال ۹۹ در مجموع ۷۴ هزار بسته معیشتی به ارزش ۱۷۵ میلیارد ریال بین اقشار کم بضاعت استان یزد توزیع شد. در رزمایش احسان و سلامت طی سه مرحله ۲۰ هزار بسته بهداشتی در مناطق حاشیه‌ای و محروم توزیع شد. در رزمایش مشق احسان نیز برای ۷ هزار دانش آموز کیف و نوشت افزار ایرانی توزیع شد.

محمدی پناه با اشاره به فعالیت بنیاد برکت تأکید کرد: مهمترین دغدغه بنیاد، رفع ریشه‌ای محرومیت در مناطق محروم کشور است و در این راستا توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی را مورد توجه جدی قرار داده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام استان یزد گفت: در استان یزد نیز از شش ماه دوم طرح اشتغالزایی اجتماع محور در پنج شهرستان و ۱۲۱ روستا اجرا شده و تا پایان سال ۹۹، یک‌هزار و ۷۱۸ طرح اجرا شده که این طرح‌ها در مجموع برای ۵ هزار و ۱۵۴ شغل ایجاد کرده است.

وی افزود: با پیگیری‌های استاندار یزد، مقرر شد این طرح‌ها در سال ۱۴۰۰ در تمام شهرستان‌های استان اجرایی شود که این مهم در حال پیگیری است و از اوایل اردیبهشت ماه در پنج شهرستان دیگر نیز فعالیت‌ها آغاز خواهد شد.


  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا