اعتراض شديد اهالی محله آبشاهی (نعيم اباد)يزد به تاخير اجرای حکم قاتل حادثه محرم يزد   

 به   گزارش خبرنگار يزدفردا امروز   ۱۱/۴/۸۴ ساعت۸صبح  عده زيادی از اهالی محله آبشاهی  يزد   باتجمع مقابل دادگستری يزد اعتراض خود را نسبت به تعلل در حکم اعدام علی فصاحت قاتل  حادثه محرم اعلام و حمايت خود را از رای قاضی پرونده اعلام نمودند . و خواستار اجرای حکم ياد شده شدند . و لازم به ذکر است  تجمع ياد شده ساعت ۱۳ با راه پيمايی انان تا محله نعيم اباد خاتمه يافت .                                   

 درمقابل هم تعدادی به طرفداری از علی فصاحت از چندی قبل با شعار نويسی در سطح شهر باعث جريحه دار شدن احساسات خانواده و هم محله ای های مقتول حادثه محرم شده اند که شايد يکی از دلايل حرکت امروز مردم محله نعيم اباد همين موضوع باشد.چه بهتر است که همه موضوع را به قوه محترم قضائيه وا گذارند تا فارغ از هر گونه جو سازی عدالت اجرا شود .به اميد روزی که هرگز شاهد اينگونه مسائل در شهر دارلعباده يزد نباشيم.  

خبرتکميلی:

       حمله به دادگستری یزد به علت عدم اجرای حکم قاتل حادثه محرم ۸۴

                                                       
           

 • به دنبال فرستاده شدن حکم اعدام حسین فصاحت (قاتل سیزده محرم ) از سوی دیوان عالی کشور به هیات تشخیص صبح امروز جمعی نزدیک به ۲۵۰ نفر از اهالی نعیم آباد(آبشاهی) در مقابل دادگستری یزد تجمع کردند.                                                       
 •  مردم نعیم آباد ساعت 5/8 صبح امروز با خالی کردن یک وانت آجر شیشه های ساختمان دادگستری یزدرا مورد حمله قرار دادند که با با حضور ضد شورش این تجمع درساعت ۱۳با راه پیمائی با حمل یک تابوت از چهارراه فاطمیه به میدان مارکار با شعار «فصاحت اعدام باید گردد» و «مي‌كشم آنكه برادرم كشت» اعتراض خود را اعلام کردند .و خواستار اجرای هر چه سریعتر حکم گردیدند.
 • به گزارش خبر نگار یزد فردا  این حرکت اهالی نعیم آباد در پی حرکت اخیر عده ای در شعار نویسی در سطح شهر یزد مبنی بر بی گناهی حسین (علی)فصاحت  انجام شد .  
 • مسئولین قضائی پیگیر مسئله بوده و خواستار حفظ آرامش جهت اجرای عدالت هستند.
 • سرقت مسلحانه در يزد


  سارقان مسلح به هفت تیر عصر  (دوشنبه ) ساعت 5/4 یک جواهر فروش یزدی(مرحوم نادر ابياری) را به قتل رساندند و با سرقت جواهرات از محل حادثه گریختند.  

   

   

   

  به گزارش یزد فردا ، سارقان که دو نفر بودند با استفاده از خلوتی بلوار امامزاده جعفریزد به مغازه جواهر فروش حمله کرده و پس از مقاومت مقتول (نادر. آبیار ) وی را با شلیک سه گلوله به قتل رسانده و با سرقت جواهرات که نزدیک به 800 گرم طلا بوده است از محل حادثه گریختند.

  گفتنی است بعد از وقوع حادثه کارا گاهان نیروی انتظامی با حضور در محل جنایت به رد یابی و نمونه برداری از انگشت سارقان اقدام کردند .

  بعد از آن در كوچه چهارمنار سارقان با پليس درگير واقدام به تير اندازی نموده و متواری شدند.

   

   

   نيمه صبح سه شنبه منزل سارقين شناسا ئی ودر محاصره پليس در امد.

  يکی از سارقين بعد از شليك يك گلوله از سوي مأمورين با اسلحه همراه خود، خود كشي كرد.

  گفتني است كه قاتل منزلش در حوالي مغازه جواهر فروش بوده و در منزل وي 3 قبضه اسلحه كشف شده است.

  گفته می شود قاتل از توابع استان فارس می باشد.وبمدت يکسال بود که در منزلی در بلوار امامزاده جعفر يزد ساکن بوده اند.

  در ضمن ۲زن و ۲مرد  ديگرهم به همراه سارق اصلی زندگی ميکرده اند .

  و بگزارش خبرنگار (يزد فردا )احتمال ربط اين سرقت با سرقت مسلحانه چندی پيش خيابا ن امام  زياد است

 • اخبار کوتاه اما خواندنی به نقل از مرکز اطللاع رسانی نيروی انتظامی استان يزد 


  تصادفات:تصادفی بين يکدستگاه تريلربه رانندگی محمد طاهری ويکدستگاه بنز تک به رانندگی ناصر الماسی و يکدستگاه پژو به رانندگی امين هاتفيان و سرنشينی ۴نفردر بلوار مدرس رخ داد .که يک نفر از سر نشينان پژو پس از انتقال به بيمارستان فوت نمود.و علت اصلی تصادف عدم توجه به جلو از سوی راننده پژو عنوان گرديده.


   

   

   

   

   در تصادفی ديگر در اردکان بين يک تريلی و تويوتا سواری ۲ نفر مجروح و يک نفر نيز دچار مرگ مغزی گرديد.


   

   

   

   

  و همچنين فوت رضا کمالی در بلوار باهنر يزد بر اثر واژگونی موتور سيکلت.


   

   

   

   

   سرقت :کارخانه فرش گلشن يزد هم مورد سرقت وافع شد.که تعداد ۵۰تخته فرش حاصل تلاش سارقان بود.لازم به ذکر است که حدود ۱۵ تخته از فرش ها پشت درب کارخانه پيدا شد


   

   

   

   

   دونفر جوان مسلح به کلت کمری هم سر از مغازه صوتی تصويری خيابان امام خمينی يزددر آوردند.وبا شليک يک گلوله مبلغ ۴۵۰هزار تومان وجه نقد را با خود بردند


   

   

   

   

   و دو نفر سارق نيز در هنگام در گيری با مالک خودرو برای سرقت خودرو توسط مامورين زحمتکش نيروی انتظامی يزد دستگير شدند

   

   

   

 

 

 

 

 • نویسنده : یزد فردا
 • منبع خبر : خبرگزاری فردا