یزدفردا"درخواست نواز شریف از ایران و عربستان، نخست وزیر پاکستان روز یک‌شنبه گفت که کشورهای مسلمان باید برای کاهش تنش‌های ایران و عربستان به ایفای نقش بپردازند.

به گزارش  ایسنا به نقل از پایگاه خبری آری نیوز پاکستان، نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان در دیدار با محمدبن سلمان، وزیر دفاع عربستان سعودی اعلام کرد که پاکستان از ایران و عربستان دو کشور اسلامی می‌خواهد تا مشکلات‌شان را از طریق گفت‌وگو حل کنند.

وی هم‌چنین بر ضرورت تبدیل سازمان همکاری کشورهای اسلامی به یک سازمان فعال تاکید کرد.

در این دیدار دو طرف در رابطه با روابط دو جانبه و دیگر مسائل منطقه‌یی به بحث و گفت‌وگو پرداختند. نخست وزیر پاکستان قرار است روز دوشنبه به تهران و ریاض سفر کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر از اسلام آباد، بر اساس اعلام شبکه تلويزيوني «جيو» قرار است «نواز شريف» نخست وزير پاکستان روز دوشنبه به تهران و رياض سفر کند.

سخنگوي کاخ نخست وزيري پاکستان در بيانيه اي اعلام کرد: «نواز شريف» در اين سفر با  «حسن روحاني» رئيس جمهور ايران و «شاه سلمان بن عبدالعزيز» پادشاه عربستان ديدار وگفتگو خواهد کرد.  منابع آگاه، سفر نخست وزير پاکستان را تلاش اين کشور براي کاهش تنش ميان عربستان و ايران اعلام کرده اند.

اين درحالي است که سفر وزير دفاع پاکستان به ايران که قراربود اين هفته انجام شود لغو شده است.

نواز شریف، نخست‌وزیر پاکستان ظهر امروز (سه‌شنبه) در صدر هیاتی سیاسی - نظامی وارد تهران شد و در فروگاه مهرآباد مورد استقبال حسین دهقان، وزیر دفاع قرار گرفت.

 
به گزارش فرارو، نواز شریف در جریان سفر یک روزه خود به تهران با اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس‌جمهور و حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، رییس‌جمهور کشورمان و ت