معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد گفت : لازم است طرح‌ها و برنامه‌های تدوین‌شده در حوزه فرهنگ را به نحو شايسته مديريت نماییم و از موازي کاری در اين حوزه پرهيز كنيم.

پایگاه خبری یزدفردا "معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد گفت : لازم است طرح‌ها و برنامه‌های تدوین‌شده در حوزه فرهنگ را به نحو شايسته مديريت نماییم و از موازي کاری در اين حوزه پرهيز كنيم.

به گزارش واحد دریافت خبر پایگاه خبری یزدفردا "شامگاه يكشنبه 8 آذرماه جلسه اتاق فكر پروژه طراحي نظام جامع فرهنگي شهرستان يزد با حضور معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار يزد و مديران كل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي دو دهه اخير استانداري یزد در مركز رشد فناوري اطلاعات و ارتباطات پارك علم و فناوري يزد برگزار شد.
معاون سياسي، امنيتي و اجتماعي استاندار در اين نشست اظهار داشت : ضرورت دارد برنامه‌های فرهنگي را به‌گونه‌ای تدوين نماییم كه خروجي مثمر ثمری براي جامعه داشته باشد.
«محمدعلي طالبی» ادامه داد: گاهي مشاهده می‌شود كه در تدوين برنامه‌ها بين وظيفه سازماني كه بر عهده‌داریم و انتظاراتي كه جامعه از ما به‌عنوان مسئول دارد دچار سردرگمي می‌شویم كه بايد اين برنامه‌ها و طرح‌ها در حوزه فرهنگ را به‌درستی مديريت كنيم.
طالبي خاطرنشان كرد: وقتي فرد يا نهادي طرح يا پروژه‌ای را در حوزه فرهنگ و ساير حوزه‌ها ارائه می‌دهد نبايد تصور كند كه هيچ كاري در آن حوزه نشده است بلكه بايد نقاط ضعف و قوت ديده شود و به‌عنوان‌مثال وقتي طرحي در راستاي سند راهبردي مديريت اجتماعي و فرهنگي استان تهيه می‌شود بايد ديد در چه بخش‌هایی کارشده و چه حوزه‌های ديگري مورد غفلت واقع‌شده است.
مديركل دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد نيز در اين جلسه با تعريفي از واژه فرهنگ اظهار داشت : حوزه فرهنگ مانند درياي بيكراني است و تعيين يك تعريف مشخص از اين حوزه كار آساني نيست.
«مجيد جواديان زاده» ضمن تشريح فعالیت‌های دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري افزود: بررسي مسائل اجتماعي  و فرهنگي استان و منطقه، بررسي و شناسايي خصوصيات فرهنگي و اجتماعي استان و تلاش در جهت ارتقاء شاخص‌های مذكور و اجراي سیاست‌های فرهنگي و اجتماعي دولت تدبير و اميد از طريق مشاركت سازمان‌های مردم‌نهاد ازجمله اولویت‌های اين دفتر است.
در ادامه اين جلسه هرکدام از مديران كل اسبق دفتر امور اجتماعي و فرهنگي استانداري يزد دیدگاه‌های خود را در حوزه فرهنگ و شاخص‌های فرهنگي و اجتماعي استان يزد مطرح كردند.
گفتني است در ابتداي اين جلسه مجري طرح نظام جامع فرهنگي شهرستان يزد توضيحاتي درباره اين طرح و شاخص‌های تدوین‌شده را ارائه نمود.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا