یزدفردا :مراسم تودیع  و معارفه مدیرکل جدید راه و شهرسازی استان یزد با حضور داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان راهداری کشور  و مقامات استانی در مجتمع راه و ما یزد برگزارشد .

 به گزارش پایگاه خبری یزدفردا "در این مراسم  مدیرکل سابق راه و شهرسازی استان یزد که بعد از هشت سال داشتن این مسئولیت بازنشسته شد درباره عملکرد اداره راه و شهرسازی استان یزد از زمان حضور ش تا امروز در قالب یک کلیپ  گزارش داد: تلفات جاده ای استان از سال 1386 تاکنون سیر نزولی داشته و یکی از استانهای شاخص در مهار تلفات بوده است.غلامرضا رضایی افزود: اعتبارهای این اداره کل طی این مدت از 274میلیارد ریال به 968میلیارد ریال در سال 1393 رسیده که بخش زیادی از آن در زمینه نگهداری راهها و راهداری هزینه می شود.
وی طول بزرگراههای استان را در سال 86 در حدود 293 کیلیومتر عنوان کرد که هم اکنون به 653کیلومتر رسیده و راههای روستایی آسفالته نیز از 1796 کیلیومتر به 2175 کیلومتر افزایش یافته است.
رضایی درباره طرح مسکن مهر نیز با اشاره به افتتاح 17هزارو 378 واحد دراستان گفت: دراین مدت تهیه و بروزرسانی 19طرح شهری ، تحصیل 92.3 میلیون مترمربع اراضی دولتی و گرفتن صورت مجلس تفکیکی 19هزار و 987 مورد و تهیه آلبوم اراضی شهرها نیز انجام شده است.


در ادامه این مراسم محمد رضا نقصان محمدی مدیرکل جدید راه شهرسازی استان یزد  با تبریک هفته حمل و نقل و راهداری اظهار داشت: ماهیت فعالیت این اداره کل انسانی و اجتماعی است و در کالبد شهر تداعی پیدا می کند از این رو سه کار مهم باید به صورت جدی پیگیری کند.
محمدرضا نقصان محمدی افزود: مدیریت عمومی مبتنی بر رعایت قوانین و مقررات درکنار مشق با هم بودن ، حمل و نقل عمومی و شهرسازی و نیز مسکن و زمین باید مدنظر مجموعه باشد.
وی اضافه کرد: در حوزه حمل و نقل ضروری است در بخش نگهداری و ایمنی راهها ، تقویت خطوط بین استانی و بین المللی هوایی و نیز ارتقاء کیفیت سفرهای ریلی گام های موثری برداشته شود.
مدیرکل جدید راه شهرسازی استان یزد درباره حوزه مسکن و زمین نیز گفت: موقعیت خاص استان یزد در معماری و داشتن بیش از 6هزارمهندس ، ارزشهای بالای شهری و روستایی با بافت تاریخی که به عنوان قطب معماری کشور محسوب می شود این حوزه را در استان حساس تر می کند از این رو باید توجه خاصی به تهیه طرحهای معماری با توجه به این شرایط و نیز مشکل کم آبی یزد داشته باشیم.
در این مراسم که میرمحمدی استاندار یزد ، سیدحسینی معاون امور عمرانی استاندار ، حجت الاسلام زارع زاده نماینده مهریز و جمعی ازمدیران کل ادارات استان یزد حضور داشتند از غلامرضا رضایی تقدیر و محمدرضا نقصان محمدی به عنوان مدیرکل راه وشهرسازی استان یزد معرفی شد.همچنین از محمد مسعودی قدیمی ترین راهدار راه و شهرسازی استان یزد از عقدای اردکان که پدر دو شهید نیز هست تقدیر شد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا