یزدفردا"سرویس اجتماعی"خبرهای پلیسی"فرمانده انتظامی استان با تاکید بر عزم راسخ پلیس در مقابله با مخلان و سودجویان نظام اقتصادی کشور، از افزایش 286 درصدی کشفیات کالای قاچاق نیز خبر داد.

سردار "ایرج کاکاوند"  گفت: در راستای مبارزه با کالای قاچاق و ارز و همچنین شناسایی و دستگیری مخلان نظام اقتصادی کشور، ماموران پلیس این استان مطابق سنوات گذشته و برابر تدابیر ابلاغی از ناجا طرح عملیاتی مبارزه با قاچاق کالا و ارز را به مرحله اجرا گذاشتند.

وی، در خصوص کشفیات کالاهای گمرکی، دخانی و ترانزیتی، گفت: با تلاش ماموران پلیس، شاهد کشفیات بسیار خوبی در خصوص انواع کالاهای قاچاق شامل لوازم برقی، صوتی تصویری، پوشاک، کفش، لوازم خانگی و... بوده­ایم که این میزان کشف، افزایش 286 درصدی را در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، نشان می دهد.

کاکاوند، خاطرنشان کرد: همچنین با برنامه ­ریزی­ های به عمل آمده و پیگیری های مستمر ماموران این استان، کشفیات سوخت قاچاق نیز افزایش 127 درصدی را داشته است.

این مقام ارشد انتظامی ضمن اشاره به کشفیات دام قاچاق، اقلام یارانه­ای و موادغذایی قاچاق، گفت: در مدت 48 ساعت اجرای این طرح، شاهد افزایش 100 درصدی کشفیات دام، اقلام یارانه­ای و موادخوراکی قاچاق نیز بوده ایم.

سردار کاکاوند تصریح کرد: در این طرح که به مدت 48 ساعت در سطح استان به مرحله اجرا درآمد، 10 دستگاه خودرو سبک و سنگین توقیف و 21 متهم نیز دستگیر و به مراجع قضایی، معرفی شدند.

رئیس پلیس استان یزد در پایان ضمن اشاره به برنامه­ ریزی و اقدامات انجام شده در خصوص مبارزه با قاچاقچیان کالا و ارز، گفت: پلیس استان یزد از ابتدای سالجاری تاکنون اقدامات بسیار مطلوب و چشمگیری را در خصوص کشفیات انواع کالاهای قاچاق داشته است و در این راه با عزم راسخ و جدیت تمام با افرادی که قصد ضربه زدن به نظام اقتصادی کشور را دارند، مقابله خواهد کرد.

  • نویسنده : یزد فردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا