استاندار یزد با ابراز نگرانی از احتمال افزایش آمار مبتلایان به بیماری‌های حاد تنفسی همچون آنفلوآنزا و کرونا در فصل پاییز در این استان افزود: در آستانه این فصل باید پروتکل‌های بهداشتی به صورت جدی رعایت شود.

یزد فردا: محمدعلی طالبی در نشست ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا با اشاره به فداکاری کادر درمان استان در پیشیگری از این ویروس از اوایل اسفند ۹۸ تاکنون گفت: مسوولان و اقشار مختلف جامعه وظیفه دارند با رعایت پروتکل‌ها و اقدامات خود، فشار و سختی کار را از کادر بهداشت و درمان کم کنند.

 

 وی  با تشکر از تمامی دست‌اندرکاران برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم اظهار کرد: در هفته های اخیر اقدامات خوبی در این زمینه ساماندهی شد که نتیجه آن رعایت مناسب پروتکل های بهداشتی در سطح استان بود.

 

استاندار یزد با اشاره به در پیش بودن ایام اربعین حسینی اظهارامیدواری کرد که پروتکل های بهداشتی در ایام عزاداری پیش رو نیز مانند مراسم های دهه اول محرم به خوبی رعایت شود. 

 

رییس شورای آموزش و پرورش استان یزد در ادامه به موضوع بازگشایی مدارس استان همزمان با سراسر کشور در ۱۵ شهریور ماه جاری افزود: در جلسات مختلف بر لزوم ایجاد امنیت روانی برای خانواده ها تایید شد و اطمینان بخشی به خانواده را کلید بازگشایی موفق مدارس می دانیم. 

 

طالبی با بیان اینکه مدیران و معلمان باید در صف اول دفاع از طرح بازگشایی مدارس باشند، خاطر نشان کرد: همدلی و یکصدایی نقش بسیاری در اجرای موفق این طرح دارد. 

 

استاندار یزد  همچنین با اشاره به نبود امکان تامین تجهیزات آموزش مجازی برای برخی از دانش آموزان گفت: می توان با هدایت بخشی از توان خیران و مشارکت های اجتماعی در استان به سمت مدارس و دانش آموزان کم بضاعت، گام های موثری برای رفع این مشکل برداشت.

 

همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید که امسال نسبت به سال های گذشته ۱۵ روز زودتر آغاز شد، ۲۷۰ هزار دانش آموز راهی کلاس های درسی شدند،  اموزش این تعداد جمعیت دانش آموزی علاوه بر حضور در کلاس درس  از طریق غیر حضوری نیز پیش بینی شده است. 

 

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا