طی هشت‌ماهه امسال 38 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت‌شده است.

یزدفردا: طی هشت‌ماهه امسال 38 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت‌شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی کمیته امداد، محمدحسین جمال پور، معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد با اشاره به اهمیت انسجام‌بخشی و ارتقای سطح اثربخشی خدمات حمایتی و توانمندسازی خانواده‌های نیازمند، گفت: رویکرد حمایتی این نهاد شناسایی، راهنمایی، پذیرش، نیازسنجی، اولویت‌بندی و ارائه خدمات هدفمند و زمان‌دار به نیازمندان و تعیین نوع و میزان خدمات قابل‌ارائه با رویکرد توانمندسازی است.

وی بابیان اینکه پرداخت کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت بخشی از برنامه‌های حمایتی این نهاد است، افزود: طی هشت‌ماهه نخست سال جاری 38 میلیارد و 675 میلیون تومان کمک‌معیشت به مددجویان معیشت بگیر تحت حمایت کمیته امداد استان یزد پرداخت‌شده است.

معاون حمایت و سلامت خانواده کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه ۲۰ هزار خانوار تحت حمایت از این نهاد کمک‌معیشت دریافت می‌کنند، یادآور شد: معیشتی که به‌صورت ماهیانه به مددجویان پرداخت می‌شود ترکیبی از کمک‌معیشت تخصیصی کمیته امداد و کمک واریزی از محل هدفمندی یارانه‌ها است و علاوه بر این کمک‌ها مددجویان تحت حمایت یارانه دولت و یارانه معیشتی را نیز دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین طی هشت‌ماهه امسال 733 میلیون تومان به‌عنوان کمک موردی به نیازمندان غیر تحت حمایت پرداخت شد.

  • نویسنده : یزدفردا
  • منبع خبر : خبرگزاری فردا