مشاورین استاندار یزد از سه مرکز بهزیستی بازدید کردند
مشاور امور سلامت و مشاور ورزش و جوانان استاندار یزد به همراه مدیرکل بهزیستی استان یزد و جمعی از فعالان اجتماعی از شیرخوارگاه قائم، مرکز نگهداری از فرزندان دختر بی سرپرست و بدسرپرست بنت الهدی و مرکز اورژانس اجتماعی یزد بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی بهزیستی استان یزد دکتر محمد دهستانی مشاور سلامت و مهندس محمدرضا علمدار یزدی مشاور ورزش و جوانان استان به نمایندگی از استاندار یزد و با همراهی دکتر محمدحسین رحیمی نسب مدیرکل بهزیستی استان یزد از شیرخوارگاه قائم یزد دیدن کردند.
بنا بر این گزارش؛ مشاورین استاندار ضمن دیدار با کودکان زیر ۳سال شیرخوارگاه قائم، دقایقی را در کنار این کودکان حضور داشتند و هدایایی را به مناسبت نوروز ۹۳ به این کودکان اهداء کردند.
در این بازدید مدیرکل بهزیستی استان یزد طی سخنانی گفت: در حال حاضر ۵ کودک خردسال و نوزاد در این مرکز تحت سرپرستی بهزیستی قرار دارند.
دکتر محمدحسین رحیمی نسب گفت: این کودکان در صورتیکه شرایط فرزندخواندگی را نداشته باشند تا سن ۳ سالگی در این مرکز می مانند و بعد از آن به دیگر مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست و بدسرپرست تحت نظارت بهزیستی تحت عنوان خانه کودکان و نوجوانان، با توجه به سن و جنس کودکان سپرده می شوند.
وی با بیان اینکه شیرخوارگاه قائم تنها مرکز دولتی نگهداری کودکان زیر ۳ سال استان است، خاطرنشان کرد: بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران صلاحیت نگهداری از این کودکان تنها بر عهده دولت است.
دیدار با فرزندان خانه کودکان و نوجوانان
در ادامه این بازدید مشاورین استاندار همچنین با فرزندان دختر بی سرپرست و بدسرپرست مرکز بنت الهدی یزد داشتند. در این دیدار دکتر دهستانی و مهندس علمدار ضمن دیدار با فرزندان دختر این مرکز، از نزدیک در جریان مسائل آنها قرار گرفتند و در نشستی صمیمانه با آنها، وضعیت تحصیلی و درخواستهای آنها از استاندار یزد را جویا شدند.
مشاورین استاندار در این بازدید، مبلغی را به عنوان عیدانه به دختران این مرکز هدیه کردند.
بازدید از اورژانس